Türkçe Rap

O Ses Türkiye Rap yarışması yeni bir fragman ile duyuruldu

O Ses Türkiye Rap yarışması yeni bir fragman ile duyuruldu

TV8 ve Acun medya tarafından geçtiğimiz aylarda kısa bir video fragman ve televizyon altyazıları ile duyurulan ve “Türkiye Rapçisini Arıyor” mottosuna sahip olan Türkçe rap yarışmasının adı belli oldu. Yapım şirketi tarafından yayınlanan yeni fragman ile birlikte programın adının “O Ses Türkiye Rap” olacağı kesinleşti.

Başvurularının tv8basvuru.com üzerinden devam ettiği yarışmanın yayın tarihi henüz bilinmese de, daha önce ortaya çıkan haberlere göre yarışmanın Acun Ilıcalı’nın yeni çevrimiçi yayın platformu Exxen’de yer alması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Sagopa Kajmer, Türkiye Rapçisini Arıyor jüriliği iddialarını yalanladı

Daha önce Rapstar ve Türkiye Rapçisini Arıyor adları ile anılan yarışma programına katılan isimler için de bilgiler paylaşılmaya başlandı. Instagram üzerinde turkcerap.tr kullanıcı adına sahip bir sayfanın yaptığı paylaşıma göre Forte ve Allin isimli iki kadın sanatçı bu yarışmaya katılan isimlerin arasında yer aldı.

O Ses Türkiye Rap yarışmasına tepki gecikmedi

Şu sıralar hala başvurularının sürdüğü yarışmanın duyurulmasının ardından tepkiler de gecikmedi. Tv8’in Instagram sayfası üzerinden yapılan duyuru paylaşımına takipçiler “Normal O Ses Türkiye istiyoruz”, “Tv8’i siliyoruz”, “Ebru Gündeş’li O Ses Türkiye istiyoruz” ve daha birçok negatif tepki geldi.

Acun Medya ve Tv8 tarafından ise bu tepkilere karşı herhangi bir açıklama yapılmadı.

O Ses Türkiye Rap başvuru nasıl yapılır?

Acun Ilıcalı’nın yeni platformunda yer alacak yarışma için O Ses Türkiye Rap ismi ile başvurular kabul edilmekte. Bu yeni yarışmaya katılmak isteyenler yarışmacılar buraya tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirler. Yarışmanın başvuruları Covid-19 pandemisi nedeniyle sadece çevrimiçi olarak alınıyor.

Yarışma başvuru sayfasına gittiğinizde sizlere kişisel bilgileriniz, Rap yaparken kullandığınız adınız, sosyal medya hesaplarınız, sahne tecrübeniz, müzik eğitiminiz, yayınladığınız albüm ve tekliler ve bunlara benzer rap müzik hakkında pek çok sorunun sorulduğu bir form yer alıyor.

Bu başvuru yöntemine ek olarak bir de video başvuru seçeneği yer alıyor. Bu başvuru seçeneğinde sadece kişisel bilgilerinizi paylaşıp, en fazla 1 GB büyüklüğünde bir video yükleyebiliyorsunuz.

Lütfen sizin için hazırladığımız bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap