Ölümünün 22.Yılında Tupac Amaru Shakur

Bundan tam 22 yıl önce Rap müziğin efsane isimlerinden biri olan Tupac Amaru Shakur, uğradığı bir silahlı saldırı sonucu hayata gözlerini yumdu. Pac, bir müzisyenden öte kültürel bir karakter olarak öne çıkmıştı. Black Panther partisine üye olan aktivist annesinden ve yaşadığı Ghetto ortamından etkilenen Pac, toplumu değiştirmeyi hedef almıştı.

Birçok kez hapse giren 2Pac, hayatının en zor vekitlerinde bile okumaktan vazgeçmedi. William Shakespeare, Niccolò Machiavelli, Donald Goines, Sun Tzu, Kurt Vonnegut, Mikhail Bakunin, Maya Angelou, Alice Walker ve Khalil Gibran gibi birçok yazardan ilham aldı.

Biz de Özgür Hip Hop olarak bu günde Tupac Amaru Shakur’u andığımız yazıyı Pac’ın şu sözleri ile bitirmek istiyoruz; “Dünyayı değiştireceğimi söylemiyorum ama sizi temin ederim ki dünyayı değiştirecek kişilere ilham kaynağı olacağım.”

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!