Otonom Piyade - Deliler Bayramı Albüm Değerlendirmesi
İncelemeTürkçe Rap

Otonom Piyade – Deliler Bayramı Albüm Değerlendirmesi

Öncelikle epeydir bir iş bekliyordum Otonom Piyade ekibinden. K”st yakın zamanda bir E.P yayınlasa da, Saian sessizdi. Piyasanın şu hali de onun yazmamaya itiyor zaten. Deliler Bayramı albümünü değerlendirmeye geçersem, lirikal açıdan zaten tartışılmayacak seviyede iki Mc’den bahsediyoruz.

Yine başarılı bir lirikalite var ama ikisininde seviyesinin altında kalmış zannımca. Yine devlet sorunları, halkın sıkıntıları, toplum arasındaki kutuplaşmayı konu alan bir perspektifte ilerliyor albüm.

Otonom Piyade’nin diğer albüm ve parçalarına göre daha yumuşak ve hafif parçalar ile ilerliyor albüm. Özellikle Saian’ın Verse’leri gerçekten bir an önce yapayım şeklinde hazırlanmış gibiydi. Ama o Verse’leri bile piyasadaki birçok Mc’nin işlerinden daha başarılı.

Albümde en çok beğendiğim parça klibi de çekilen “Kapalı Kapılar” oldu. Vokal olarak da Saian’ın hevesli yaptığı tek şarkı olduğu belli oluyor zannımca.

“İçine atarak ifade edilen kesik kollar gibi
Bana fakir olduğunu ispatlamak zorunda değilsin
Diksiyonun ele verir bunun farkında değilsin
At sikine kelebek olmazsan sevinir bunca milisler
Bak keyfine su akar yolunu buluuurr yüzmeni ister.”

“Diyanete ayrılan bütçe kaç milyar on bir (oha amuna)
Asgari ücret zamları kapattırır kombi
Bir tarafta tek problem yapmak moda kombin
Bir tarafta hayatta kalmak ama hepsi tıpkı zombi”

Albümün en sağlam iki bar’ı yine bu parçada. Bir de Norm Ender’e yaptığı göndermede güzeldi. Albümde beğendiğim bir diğer kısım da K”st’ün nakaratları oldu. Gerçekten muazzam okumuş nakaratları. Fuat Ergin’in konuk olduğu parçadaki performansı da güzel olmuş.

Albümde beğenmedim en belirgin nokta ise altyapılar ve Mix kalitesi oldu. Eskiden SaianK”st parçalarında Beat bile bir şey anlatırdı. Kapalı Kapılar ve Buğulu Camlarda Devrik Cümleler’in nakaratı dışında hiçbir parçanın altyapısını beğenmedim. Ama Remix’i yapılan iş ve kullanılan Remix, cuk oturmuş.

Yani son olarak şunları söyleyip puanlarsam, albüm bence hayal kırıklığı olmuş. Puanım 5/10 oldu. İnşallah daha güzel işler dinleriz Otonom Piyade’den. Çünkü bu işi en iyi yapanlar daha iyisini yapabilirler diye düşünüyorum.

Lütfen Otonom Piyade – Deliler Bayramı albüm değerlendirmesi hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:İnceleme

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir