Röportajlar

Özgür Sohbetler #2 – Nitro’ya Merak Edilenleri Sorduk!

Özgür Hip Hop olarak sadece gündemde olan ve popüler sanatçıları değil, yetenekli ve tanınmayan sanatçılar hakkında da platformumuzda içerikler üretmek istiyoruz. Bu kısa mesajımızı verdikten sonra hemen röportajımıza geçmeye hazırlanalım.

Bu ayki Özgür Sohbetler’de amatör olarak Graffiti ile uğraşan Kerem Çatalkay namıdiğer Nitro oluyor. Nitro’nun çalışmalarını sizler için röportajın içine dahil edeceğiz.

Selamlar Kerem, öncelikle Özgür Sohbetler’in konuğu olduğun için sana teşekkür etmek istiyoruz. Klasik sorular ile başlayalım deyip hızlıca röportajımıza geçiş yapalım.

Bizlere biraz kendinden bahsedebilir misin?

Merhaba, ben Kerem mahlasım Nitro lise öğrencisiyim, graffiti yapıyorum ve amatör olarak rap ile uğraşıyorum. Hip Hop kültürünün bir parçası olmak için çabalıyorum.

Hip Hop kültürü ile nasıl tanıştın? Bu kültürün hangi özelliği seni etkiledi?

Tanışmam ilkokula kadar dayanıyor, yani 9 sene önce. Kültürün beni etkileme sebebini tam olarak bilmiyorum aslında, ama kendi yaşam tarzımı ve yaşamak istediğim tarzı hissettiriyor, bu nedenle etkileniyorum ve seviyorum.

Hip Hop kültürünün alt dallarından sadece Graffiti ile mi ilgileniyorsun yoksa Rap ve Breakdans gibi dallar da ilgini çekiyor mu?

Başta söylediğim gibi Rap ile amatör olarak ilgileniyorum zaten hip hop kültürünüde ilk rap ile tanıdım. Ve bana Rap’te yol gösteren daha iyi işler yapmamı sağlayan aynı zaman da başlatan Duran Tokluca abime de teşekkür etmek istiyorum.

Hip Hop kültüründen kimleri örnek alıyorsun? Hangi isimlerin işlerini beğeniyorsun?

Rap olarak: Duran Tokluca, Yener Çevik, Şehinşah, Muşta, Allame ve Hidra. Graffiti’de ise: Baker, Kamer, Cros, Cause, Acker gibi isimleri beğeniyorum örnek almaya çalışıyorum. Unuttuğum isimler gerçekten fazladır. Kusura bakmayın.

Graffiti yapmak isteyen fakat daha önce bu konuda bir tecrübesi olmayanlara ne tavsiye edersin?

Tecrübe adı üstünde zamanla gelişen beceri, görmüşlük demek. O yüzden her şeyin başı çalışmak gerçekten. Ben oldum çok iyiyim bu işte diyemem hiçbir zaman da diyemeyeceğim çünkü insan sürekli çalıştıkça gelişir. Tavsiyem ise yeteneğim yok kalemim yok, imkanım yok deyip bahane bulmayın çalışın çabalayın inanınki oluyor.

Hangi isimler ile birlikte bir ortak projede bulunmak istersin?

Kesinlikle Baker abim ve Duran Tokluca abim ile ortak bir iş yapmak çok isterim.

Son olarak takipçilerimize söylemek istediğin bir şey var mı?

Bu kültürü ülkemizde yaşatan abilerim ablalarım, kardeşlerim sizlersiniz lütfen sahip çıkalım kavga etmeyelim bütün olalım. Kültürümüzü daha ileri taşımak için çalışalım. Kendinize dikkat edin çok teşekkür ederim. Bu arada Özgür Hip Hop sayfasına da ayrıca teşekkür ederim beni röportajınıza konuk aldığınız için.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Röportajlar