PMC Legacy Vol 2 Albüm Değerlendirmesi
İncelemeTürkçe Rap

PMC Legacy Vol 2 Albüm Değerlendirmesi

Öncelikle merhaba arkadaşlar, PMC Legacy Vol 2 albümü hakkındaki yaşadığım ilk duygu sinirlenmek oldu. Yani kötü albüm veya kötü parça yapılır, insanlar robot değil ama yapılan şeyin iyi sanılması gerçekten hayret edilecek cinsten. Neyse çok fazla hiddetlenmeden değerlendirmeye geçeyim.

Albümden önce, albüm stratejisi ve PMC vizyonu çok kötü ilerliyor. Abi albüm yapıyorsunuz,4 parçayı önceden veriyorsunuz,ve 1 tanesi klipli o zaman o şarkıları albüme almayın abi. Ayrıca her label’ın kendi ana kadrosu olmamalı. Mesela PMC deyince insanlar en az birkaç isim sayabilmeli. Patron, Ati, Emboli sonra diğer isimlerin bir PR’ı yapılmalıydı. Fro’yu 2 parçada duyduk ama yeterli bir Pr değil.

Şarkılara gelirsek PMC Legacy Vol 2 albüm özetini yazayım, TikTok albümüne Propaganda şarkısı yollayan Emboli gibiyim. Bu boktan hayattan umudu kesemiyorum. Sırf İnstagram, TikTok vb. uygulamalardan paylaşılsın parayı bulalım işi olmuş. Hem bu kadar Ati dinlememizin sebebi ne abi? Tamam, Ati oldu çıkardın onu piyasada bir yeri var. Elinde Emboli gibi nesli azalan on numaralardan var, sadece 2 parçada kullanmak nedir. Kaparoz’u saymıyorum albümden önce çıktığı için.

Albümde beğendiğim az şeylerden ve az şarkılardan bahsedersem, albümüm alt yapıları efsane olmuş. Astral cidden beyninin %100’ünü kullanıyor Beat yaparken. Tanıdığımdan beri bir kötü işini duymadım. Ayrıca Uğur Öztürk de epey iyi iş çıkarmış, yükselen değerlerden.

Albümde beğendiğim şarkılar ise Propaganda, Nefret ve Gecenin Başı oldu. Ek parantez açmak gerekirse Kırgın Adımlar ve Kaparoz’u saymıyorum albüm öncesi olduğu için. Propaganda parçasını dinleyince kendime dedim ki abi yeni bir Saian geliyor. Cidden çok oturaklı ve ne dediğini bilen bir lirisist Embo. Albümden 10 tane anlamlı cümle bulmaya çalışsak hepsi büyük ihtimal Emboli’den çıkar. Ben Emboli yerinde olsam, 1 dakika durmam PMC’de, böyle bir yetenek bu kadar göz ardı edilmemeli.

Nefret parçası,beğendiğim diğer bir parça. Abi şöyle bir şey yapabiliyorsunuz “WhatsApp’dan yaz” ne ya. “Düşmanların paradoksta beyni antropozda beyimiz, hah bir kuş kadar beyni,yok puşta sevgi” Abi yazıyon işte, her şey para mı ya kendini neden rezil ediyorsun. Özellikle şarkıda Bedo’nun nakaratı epey klas olmuş fazla damar olmasını beğendim. Ayrıca Bedo’nun sadece bu parçanın nakaratında kullanılması ayrı bir fiyasko.

Albümde beğendiğim son parça,”Gecenin Başı” oldu. Astral’in alt yapıyı al Rocky’e koy sırıtmaz. Patron’un sert flowu ile müthiş olmuş. Ati’de nakaratta oldukça iyi.

Albümüm beğenmediğim kısmına gelirsek, o kadar çok kısım var ki nereden başlayacağımı bilmiyorum. En iyisi en fiyasko olan “WhatsApp” şarkısı ile başlayayım. Abi sadece TikTok’daki insanlar dinlesin diye parça mı yapılır ya. Tam TikTok’da video çekenlere uygun bir parça. Bu kadar iyi bir altyapıya neler yazılır. “Direkt geçelim mi WhatsApp’a, telefon açma WhatsApp gel,uzun uzun konuşamam bizde direkt pompa” Freestyle yapsan daha kötüsü yazamazsın. Abi aklınıza o an ne gelirse yazıp kafiye mi buluyorsunuz, bu nasıl bir iş. Az düşünün ya yapamayacak adamlar değilsiniz.

PMC Legacy Vol 2 albümünün diğer parçalarını al çöpe at. Hiç iyi yada kötü yorum yapılacak kadar iş yok. WhatsApp kadar utanç verici değil diğerleri en azından. Son olarak şunları söyleyip puan vereceğim. Emboli ve Astral PMC’yi taşımaktan kambur olmuş,ama albümü kurtarmaya yetmemiş. Albüme genel puanım 4/10.

Herkese sevgiler, saygılar🙏✌🏿

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:İnceleme

2 Comments

  1. Baya saçmaladın

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir