Türkçe Rap

Pop Müzik Sanatçılarından Rap Müzik Tartışması

Pop Müzik Sanatçılarından Rap Müzik Tartışması

Geçtiğimiz günlerde Hande Yener tarafından yapılan “Pop müzikte öyle iğrenç işler yapıldı ki, sonunda rap müzik, popu yendi!” açıklamasının ardından hem Rap müzik yapanlardan hem de Pop müzik yapanlardan ardı ardına açıklamalar yapıldı.

Aleyna Tilki, Erol Evgin, İrem Derici, Gülşen Ajda Pekkan ve Edis gibi ünlü isimlerin birbiri ardına açıklama yapmasının ardından Türkçe Rap yapan isimlerden de ardı ardına açıklamalar geldi. Açıklama yapan Rapçilerin arasında Şehinşah, Yener Çevik, Kodes, Muşta ve Emrah Karakuyu gibi isimler yer aldı.

“Rap’i sadece çoluk çocuk dinliyor”

Bu tartışma hakkında bir açıklama yapan İlyas Yalçıntaş, “Gelen, gideni aratıyor. Tamam rap, pop müziği temizledi olsun ama onlar da kötü icra ediliyor. Çoğu şey çalıntı. Bir Hande Yener şarkısı hep dinlenir ama rap’i çoluk çocuk dinliyor sadece.” dedi.

Özellikle gençlerin daha fazla sevdiği Edis ise “Geçen yıl klasik pop öldü. Ne doğacağını göreceğiz. Nasıl ki 1990’lı yılların pop rüzgarı bitti, yeni bir şey doğdu, şimdi de bu bitiyor. Herkes gibi ben de arayış içindeyim. Rap popun yerine gelemez, gelmemesi lazım. Sadece şu anda arabesk ve rap yükselişi var.” dedi ve şunları ekledi “Yeni popta ne duymak isteniliyor onun üzerinde çalışıyorum. Klasik pop gelmeyecek ama pop kendini yenileyecek.”

Yener Çevik Pop Müzik Açıklaması

Yener Çevik Pop Müzik Açıklaması

“Türkçe rap müzik henüz altın çağını bile yaşamadı.”

Pop müzik yapanlar arasında “Pop müzik öldü” tartışmasının başlamasından ardından Rap dünyasından da açıklamalar geldi. Sabah’ın yazdığına göre Kodes yaptığı açıklamada, “Türkçe rap henüz altın çağını bile yaşamadı. Marşa bastık sadece, gaza bile basmadık. Hande Yener bile böyle konuşuyorsa durum ortada” dedi.

İzmir’den başka bir isim olan Yener Çevik ise açıklamasında şunları söyledi, “Pop müzik asla kaybolmaz. Her müzik zaman içinde gelişir, bir başka akımı etkiler. Pop kendi içinde bir güç olarak yoluna devam edecektir. Asla yok olmaz”

Popüler başka bir isim Şehinşah ise bu tartışma hakkındaki düşüncelerini, “Popçu insanlar isteriz ki güzel müzik yapın biz de dinleyelim. Ama yapamıyonuz ki yoksa biz istemez miyiz sokaklarda ‘’ gitsem gidemem kalsam kalamam yapsam yapamam şaştım bu işe hayır mı Şermin teyze ama’’ diye dolaşmayı.” sözleri ile aktardı.

Siz de bu tartışma hakkındaki herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap