Rapçi Joker Kimdir?

Asıl adı Mete Erpek olan 6 Eylül 1987 Eskişehir doğumlu Joker, 14 yaşında Hip Hop kültürüyle tanıştı. Bir süre lise arkadaşıyla kurdukları “İrtibat” grubu bünyesinde graffiti ile ilgilendikten sonra 2002 yılında ilk demolarını kaydetti.

Lise ve üniversite hayatının zorluklarına rağmen, müzik kariyerinde çok önemli işlere imza attı. Türkçe rap’in önemli sanatçılarından Ceza, Dr. Fuchs, Ayben, Fuat Ergin, Sirhot, Lewo ve U.R.A. ile çalışma fırsatını elde etti. Kariyerinde 16 yeraltı, 2 market albümü ve çok sayıda single’a imza atarken; bir çok kolektif projede prodüktör olarak yer aldı.

En beğenilen çalışmalarını “Jokzilla” ve “King Size” koleksiyonlarında birleştirerek Türkçe rap tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Bunun yanında “Çocuklar” serisi ile ülkemizin ve dünyanın sosyal problemlerini dile getirdi.

Takvimler 2014’ü gösterdiğinde kendi stüdyosu Hiphopjobz’ın kapılarını açtı ve tüm prodüksiyon işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirebilen bir marka haline getirdi. Bu sayede bir çok müzisyenle çalışma imkanı buldu ve amatör rap sanatçılarına destek verdi.

Lütfen bu Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

[Bu metin Joker resmi Facebook sayfasından alınmıştır. Buraya tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz.]

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!