Türkçe Rap

Rapçilerden Deli Mi Ne’ye Tepki Devam Ediyor

deli mi ne

İngiltere’den çıkan iki dünya devi takım olan Liverpool ve Chelsea, UEFA Süper Kupa’nın final karşılaşması için BJK İnönü Spor Kompleksi Vodafone Park’ta bir araya geldi. 22:00’da başlayan karşılaşma Liverpool’un penaltılarda 5-4’lük galibiyeti ile sona erdi. Etkinliğe Deli Mi Ne damgasını vurdu.

Karşılaşmanın henüz 14.dakikasındayken, Deli Mi Ne? ve Fester Abdü isimleri ile internet ortamında tanınan Ali Abdülselam Yılmaz, sahaya yasa dışı bir şekilde girdi. Güvenlik güçlerin müdahalesi sonucunda ünlü Youtuber ve diğer 3 arkadaşı gözaltına alındılar.

Yılmaz’ın yanında Twitch yayıncısı Cantuğ “Unlost” Özsoy, YouTuber Furkan Yaman ve Emre Durmuş da gözaltına alındı. Öğle saatlerinde ise savcılık, bu dört ismi adli kontrol istemi ile mahkemeye sevk edildiler.

Liverpool’un zafer ile ayrıldığı karşılaşmada sahaya giren YouTuber’ın polis merkezinde verdiği ilk ifadede sahaya girişinin maçın heyecanından dolayı olduğunu ve daha önce planlamadığını belirtti. İfadenin devamında ise arkadaşlarının video çektiklerinden haberdar olmadığını söyledi.

Deli Mi Ne Olayına Rapçilerden de Tepki Geldi

Olayın yaşanmasından kısa süre sonra ise rapçilerden de oldukça fazla tepki geldi. Çoğu rapçi bu olayı ülkeyi rezil etmek olarak değerlendirse de, bazı isimler bu olayın bu kadar tepkiyi hak etmediğini savundu.

Yılmaz’ın hareketine tepki gösterenler arasında Anıl Piyancı, Heja, Hidra ve Santi gibi isimler yer alırken, destek veren isimler arasında Young Bego, Khontkar, Arda Öz ve Selim Muran gibi daha birçok isim yer aldı.

Faydadan Çok Zararı Oldu

Ülkenin gündemine oturan YouTuber’ın kaderi, Şampiyonlar ligi finalinde sahaya giren kadın gibi olmadı. Deli Mi Ne son iki günde sadece YouTube kanalından 100.000’den daha fazla takipçi kaybetti. Ayrıca Instagram hesabı da kapatıldı.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

1 Comment

  1. abi gerçekten yaptığı yanlış bir haraket ama üzülmedim de değil neden bilmiyorum ama ben abdü abiye inanıyorum ayrı zamanda furkana da üzüldüm

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap