Türkçe Rap

Rota Gözaltına Alındı! #FreeRota Etiketi Gündemde

Rota Gözaltına Alındı! #FreeRota Etiketi Gündemde

2019 yılının Mart ayında yine bir şarkısı yüzünden tutuklanarak Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne sevk edilen rapçi Rota, 31 Mayıs 2020 gecesi yine gözaltına alındı. Gözaltına alınmadan önceki anları Instagram hesabı üzerinden paylaşan sanatçı sosyal medya platformları üzerinde gündem oldu.

Gece saatlerinde @rota Instagram hesabı üzerinden bir Hikaye paylaşan sanatçı, kapısında polislerin olduğunu sosyal medya hesabındaki takipçileri üzerinden paylaşmıştı. Gece saatlerinden beri sanatçıdan herhangi bir yeni haber alınamadı.

Rota’nın gözaltına alınmasının nedeni paylaşılmasa da, sosyal medya kullanıcıları sanatçının 29 Mayıs tarihinde paylaştığı Ağla isimli şarkısından ötürü olduğunu düşünüyor. Ağla isimli şarkıda Rota, birçok sosyal medya ünlüsüne Diss atarken, “Bilal’e anlatır gibi” şeklinde sözler de kullanmıştı.

İlginizi Çekebilir: Rota – Ağla Şarkı Sözleri

Bu konunun gündeme gelmesinin ardından hem sosyal medya platformları hem de Ekşi Sözlük ve Bol Sözlük gibi platformlarda gündeme girdi. Twitter üzerinde #FreeRota ve #BilaleAnlatırGibi gibi  etiketler ile 70 binden daha fazla Tweet atılırken, Ekşi Sözlük’te “bilal erdoğan’ı eleştirince evi basılan rapçi” başlığına yüzlerce Entry girildi.

Rota’nın gözaltına alınmasına neden olduğu düşünülen şarkısını aşağıda görebilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

[Güncelleme: 31.05.2020 Saat: 16:14]

Rota’nın gözaltına alındığı veya tutuklandığı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir basın açıklaması yayımladı. Buraya tıklayarak açıklamanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Rota Hakkında Açıklama Yaptı

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap