Rota Kimdir?

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba. Kimdir yazı serimizdeki yeni konuğumuz Rota oluyor. Rapçi Rota’nın hakkında Google üzerinde en çok aranan ve merak edilen “Rota kaç yaşında” ve “Rota gerçek adı” gibi soruları, sanatçının About.me sayfasındaki biyografisi ile cevaplıyoruz.

Bulut Sedat Alpman, 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Müzisyen, profesyonel sporcu, profesyonel sporcu koçu, Makro Marka ve Rota Management şirketler grubu kurucusu, kalite ve risk yönetimi uzmanı, stratejik yönetim uzmanı, kurumsal strateji danışmanı, Cafe FLU ve Rotaile Yapım Şirketi kurucusudur.

Aslen Kafkas kökenli olan Bulut Sedat Alpman beş kişilik bir ailenin en küçük çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul yıllarında çevresel faktörler, yetiştiriliş tarzı, ve ailevi nedenlerinden ötürü aykırı karakteri onun beş ayrı okulda okumasına neden oldu. Aynı sebepler sonucunda lise ikinci sınıftayken okulu bıraktı.

12 yaşında bir tekerlek tamircisinde iş hayatına başlayan Bulut Sedat Alpman , 15 yaşına geldiğinde kendi kurduğu bir iş operasyonundan ticari gelirini elde etmeye başladı. 16 yaşına geldiğinde kendi evinde tek başına yaşamaya başlayan Bulut Sedat Alpman, Rota Management Gruplar Şirketini kurmak için ilk adımları attı. Eş zamanlı olarak eğitim hayatına devam eden Bulut Sedat Alpman, SAE’de ses mühendisliği eğitimi aldı.

Esnaf bir ailenin çocuğu olan BSA’nın henüz küçük bir çocukken organizasyon ve yönetim becerisi ailesi tarafından fark edildi ve kendini bu konuda yetiştirmesi için çeşitli eğitimler alması sağlandı. Yetiştirdiği şirket arkadaşlarıyla beraber, şirket olarak insan yetiştirmeyi ilke edindi. Yetiştirdiği ekibiyle Aile Şirketi’ni kurmuş olmayı yaşantısında ki en büyük başarı olarak nitelendiren BSA’ın kurduğu şirketler Türkiye ve Yurt dışında halen faaliyet göstermektedir.

Lütfen Rota Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!