Türkçe Rap

Rota Tutuklandı!

Bugünün ilk saatlerinde Instagram üzerinden bir açıklama yapan Rota, hakkında yakalama emri bulunduğunu ve teslim olacağını söyledi. Hakkında iki haftadır yakalama emri bulunan sanatçı, bugün saat 09:00 – 10:00 sularında İstanbul Çağlayan Adalet Sarayına gidip teslim olacağını ve oradan da Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne sevk edileceğini belirtti.

Davanın konusu ve duruşma tarihi hakkında bir bilgi vermeyen Rota, teslim olmadan 1 şarkı daha yazdığını da söyledi. Sanatçı yaptığı açıklamadan birkaç saat önce Alttan Almaz isimli yeni parçasını yayınlamıştı.

Rota’nın dava konusu hakkında bir açıklama yapmamasından dolayı, internet ortamında söylentiler dolaşmaya başladı. İnsanlar bu tutuklama halinin Kukla ve Cehennem şarkılarında yer alan siyasi satırlardan dolayı olduğunu iddia ediyor.

Özgür Hip Hop olarak bu konu hakkındaki takiplerimize devam ediyor olacağız. Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

[Güncelleme: 27.03.2019 – 16:53]

Tutukluluğunun üçüncü gününde Rota’dan yeni bir haber geldi. Şehinşah ile iletişime geçen Rota, bulunduğu kapalı cezaevinden, yarı-açık cezaevine sevk edildiğini söyledi. Henüz Rota da hangi konu hakkında suçlandığını bilmezken, Şehinşah’a dava hakkında detaylı bilgiyi yarın öğreneceğini söyledi. Konu hakkındaki takibimize devam ediyor olacağız.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bulut Sedat Alpman (Rota) (@rotafan)’in paylaştığı bir gönderi ()

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0
Yusufcan Aksu
2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir