Türkçe Rap

Rota’dan Dava Hakkında Açıklama Geldi

rota dava

Geçtiğimiz pazartesi günü güvenlik güçlerine teslim olan Rota, dün denetimli serbestlik kararı ile özgürlüğüne kavuşmuştu. Bu sabahın erken saatlerinde Instagram’ın Hikayeler özelliği üzerinden bir açıklama yapan sanatçı, herkesin merak ettiği konuya biraz da olsa açıklık getirdi.

Rota yaptığı açıklamada teslim olma ve dava sürecinden bahsederken, soruşturmanın gizliliği yüzünden davanın nedeni ve davacı hakkında net bir bilgi vermedi. Sanatçı yaptığı açıklamanın sonunda ise özgürlük ve bağımsız Hip Hop söylemlerinde bulundu.

“Hakkımda yapılan suçlamaya ilişkin çıkartılan yakalama ve gözaltı kararı nedeni ile 25.03.2019 tarihinde avukatım eşliğinde Çağlayan Adliyesi’ne teslim oldum. Suçlamalara ilişkin ifademe başvuruldu, Silivri Cezaevi’nde geçirdiğim sürenin sonunda, 28.03.2019 tarihinde hakkımda verilen denetimli serbestlik kararıyla salıverildim. Soruşturma aşamasında gizlilik esası ve beyanlarımın aleyhime kullanılma ihtimali olduğu için şu an daha fazla bilgi verememekteyiz. Bilinmesini isterim ki bu denetimli serbestlik “bin yıl sürse bile gerçek sanatçılar olarak biz yine inandığımız doğrular adına insanlarımızın özgürlük ve eşitliğini savunacak, kimsenin kuklası olmayacağız. Süreç içinde desteklerini her daim yanımda hissettiğim dostlarıma, sevenlerime çok teşekkür ederim. Sizler harikasınız. Yaşasın Türkçe Rap, Yaşasın Tam Bağımsız Hip Hop! “

[ilgiliicerik icerik_id=”1837″]

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

[Güncelleme: 30.03.2019 – 00:05]

Twitter üzerinden Rota’yı etiketleyip iyi dileklerini ileten ve davanın sebebini soran Heja, dava hakkında bir bilgiye daha ulaşmamıza sebep oldu. Rota verdiği cevapta teşekkür ederken, davanın bir şarkısının sözlerinden dolayı değil, video klibinden dolayı açıldığını söyledi. Sanatçının tam Tweet’ini aşağıda bulabilirsiniz.

Sorun parça değil klip, iki güne yanınızda olucam kanka konuşuruz. İyi dileklerin için ayrıca teşekkür ederim.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap