Türkçe Rap

RTÜK, Tidal ve Deezer’a 72 saat süre verdi

RTÜK, Tidal ve Deezer'a 72 saat süre verdi

Geçtiğimiz aylarda Spotify ve FoxPlay gibi platformlara lisans almadığı gerekçesiyle 72 saatlik bir süre tanıyan RTÜK, 9 Kasım Pazartesi gününde ülkemizde yer alan diğer müzik platformları Tidal ve Deezer’a da lisans almaları veya hizmetlerini sonlandırmaları için 72 saatlik bir süre verdi.

rtuk.gov.tr adresinden 9 Kasım günü yayınlanan duyuruda Tidal ve Deezer’ın da dahil olduğu, internet üzerinden yayın yapan 6 platforma yayınlarını sonlandırmaları veya lisans başvurusunda bulunmaları için 72 saat süre tanındığı belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Haftalık Gündem 2020 #40 – Ölebilirim, İzmir’in Ateşi, Karnım Aç

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından yapılan duyuruda https://serikajanstv.com/, www.enbursa.com, https://www.kent19.tv, https://www.tidal.com, https://www.deezer.com, www.radiokent.net adreslerine sahip platformların Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin “İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri” başlıklı 10 uncu maddesi kapsamında lisans almaları veya yayınlarını sonlandırmaları için süre verdi.

Listede yer alan platformlar eğer 72 saat içerisinde yayınlarına son vermezler veya RTÜK’e lisans başvurusunda bulunmazlarsa 6112 sayılı Kanunun 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca erişimin engellenmesi talebince bulunulacak.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap