Türkçe Rap

Saadet Partisi’nden Ceza’ya TBMM Daveti

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi’nin TBMM İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’dan Rap müzik ile alakalı ilginç bir teklif geldi. İslam, 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Ceza ile Mercan Dede’nin Türkiye Büyük Millet Meclisine gelerek bir konser vermesini teklif etti.

Saadet Partili İslam’ın teklifinin ardından TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, yapılan bu isteğin gerçekleşmesi için çalışacağını belirtti. Her iki isim de bu teklifin basına yansımasının ardından konu ile alakalı bir yorum yapmadı.

“Millet cezanızı kesti”

Cihangir İslam yaptığı tam açıklamada şunları söyledi;

“Hem Cumhurbaşkanının hem sizlerin hem de YSK’nın elinden mühür alındı. Mührü aldı ve kendisi bastı, İmamoğlu’nun Başkanlığını onayladı. Cezanızı millet kesti. Ceza deyince aklıma rap sanatçısı Ceza ve Mercan Dede geldi. ‘800’ adlı çok güzel bir parçaları var. Sufi müzik ile rap’in birleştiği bir kombinasyon. Ben, rap sanatçısı Ceza ve Mercan Dede’nin Meclis’e davet edilmesini istirham ediyorum, 600 vekil de onları dinlesin. İlmin ve sanatın ayağına gidilir, ilim ve sanat ayağa çağrılmaz ama en azından güvenlik endişesini anlatırsak belki gelip, lütfedip burada hepimize bir konser verirler. ‘Şu koskoca âlemde yalnız bir kulum. İrfan gönül almaktır seferin bitmeden’ diyorlar. İşte bu yüzden bu insanları çok seviyorum.”

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

1 Comment

  1. Ayıp etmişler. Normal bir şekilde çağırmak yerine siyasette taraf olmaya davet etmişler. Yazık çok yazık. Ceza bu teklifi kabul etmemeli.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap