Saian’dan Spotify Türkiye’ye Tepki

Birkaç hafta önce aniden Berhava isimli albümünü yayınlayan Saian, bugün Twitter üzerinden Spotify Türkiye’ye tepkisini sert bir biçimde gösterdi. Sanatçı Berhava albümünden bazı şarkıların listeye üst sıralardan girdiğini fakat kısa süre sonra çıkartıldığını belirtti.

Sanatçı attığı Tweet’de şunları yazdı;

zaten listelerinizde manipülasyon olduğu herkesçe biliniyor ama tepeden girdiğim listelerinizden (istatistiksel olarak da girmem gerekli zaten) ne oluyor da birkaç saat içinde çıkartılıyorum bunu cevaplar mısımız? @SpotifyTurkey

Bu mesajın paylaşılmasının ardından Spotify’ın uluslararası destek hesabı olan SpotifyCares Saian ile iletişime geçti. Sanatçı Türkçe olarak yazdığı mesajı tekrardan İngilizce olarak gönderdi ve konuşma burada sonra erdi.

Şu anda Spotify’daki Türkçe Rap listesinde Saian’ın hiçbir şarkısı yer almamakta.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!