Türkçe Rap

Şam, Selo ve Kadıköy Acil Hakkında Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalar ve canlı yayınlar ile Türkçe rap gündemine bomba gibi oturan Şam, yeni bir açıklama yaptı. Sanatçı bu akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile olaylar sürecinde haklarında konuştuğu Selo ve Kadıköy Acil’den özür dileyen birtakım açıklamalarda bulundu.

Şam yaptığı açıklamalarda geçirmiş olduğu Psikoz krizinin yan etkileri nedeniyle Selo ve kendi öz ailesi hakkında bu tarz düşüncelere kapıldığını söylüyor.

Sanatçının yaptığı bu açıklamanın ardından dinleyicilerden de tepkiler gecikmedi. Takipçilerin çoğu bu durumun kurgu olarak prim için yapıldığını söylese de, sanatçı daha sonradan yaptığı açıklamada 10 gün boyunca hastanede kalıp, öz ailesini böyle bir duruma sadece bir prim için düşürmeyeceğini belirtti.

Şam Tarafından Yapılan Tam Açıklama

“Merhaba arkadaşlar. Psikolojik olarak çok zor bir süreci arkamda bıraktım ve olanları daha aklı selim bir kafayla düşündüğümde Selo Abi hakkında düşündükleriminde psikozun bir yan etkisi sonucu olduğunu anladım. Bu süreçte bana inanan arkadaşlardan ve zor durumda bıraktığım insanlardan özür dilerim. Bu yapılanları ne bir çıkar için yaptım, ne de birinin baskısı altında kalarak bu sözleri söylüyorum. Sadece doğru bildiğimi yaptım ve kimseden korkmadığımı zaten anlamışsınızdır. Bugüne kadar söylediğim her şeyi kalpten inandığım için söyledim ama gerek Selo abi hakkında gerekse öz ailem hakkında söylediklerimin, olanlarla bir bağlantısı olmadığını anladım. Ve suçsuz insanları daha fazla baskı altında bırakmamak için bu yazıyı paylaşıyorum. Kaostan beslenen ne kadar insan varsa hakkımda istediğini söyleyebilir yada yapabilir inanın bir gram umrumda değil. Daha önce psikoz krizi yaşayan yada yaşamış bir yakını olanlar dediğimi daha iyi algılayabileceğini düşünüyorum. Prim için bugüne dek hiç bir şey yapmadım zaten etrafımda beni yakından tanıyan insanlar bilir. Prim için 10 gün hastanede yatıcak bir insan değilim. Bugüne dek sadece müziği sevdiğim için müzik yaptım ve öyle yapmayada devam edicem. Kaostan beslenenler benden uzaklaşabilir. Anlayış gösteren herkese teşekkürler.”

Psikoz Nedir?

Psikoz, kişiyi gerçeklerden yani dış dünyadan koparıp, düşünce, idrak, konuşma ve davranış problemleri gösterebilen bir beyin hastalığıdır.

Kişinin çevresinde olup bitenleri değerlendirme biçimi, olaylara bakışı, diğer insanlarla ilişkisi hastalığın etkisi ile tekrar şekillenmektedir. Psikozda kişi gerçek dünya ile kendi bozulmuş olan düşünce dünyasını aynı anda ve uyanıkken yaşamaktadır. Doğru algılama ve yorumlama biçimleri onun için yabancıdır. Kişinin önceden değer verdiği kavramlar anlamsız hale gelirken kendi dünyasında yarattığı değerler, korkular ve düşünceler ön plana çıkmaktadır.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

[Psikoz hastalığının tanım kaynağı: NPİSTANBUL Beyin Hastanesi internet sitesidir.]

You may also like

1 Comment

  1. Bizim dinleyicinin ne kadar kolay insan harcadığının göstergesidir bu olay.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap