Sanatın Özgürlüğü Adına: Tanay Arslan – Prague!

Rap müzik sanatçılarına yönelik peş peşe gelen tutuklama kararları ve davalardan sonra Tanay Arslan’ın sanatın özgürlüğüne dikkat çekmek için Prag’da kaydettiği yeni projesi “Prague” 20 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Ezhel, Konthkar, Young Bego, Rota, Ceg, Server Uraz ve Burry Soprano gibi birçok rap müzik sanatçısı şarkı sözleri dolayısıyla hakim karşısına çıkmış, kimileri için hapis cezası istenmiş kimileri de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Rap müzik sanatçısı Tanay Arslan ise yeni projesiyle ilginç bir protestoya imza attı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında gittiği Çekya’da İngiliz prodüktör Synau ile birlikte İngilizce bir albüm kaydeden sanatçının sözleri ise meslektaşlarını aratmayacak cinsten.

2 şarkı ve bu şarkıları neden yaptığını anlattığı bir kesitten oluşan Prague projesi aynı zamanda son zamanlar popüler olan rap müziğe de bir tepki niteliğinde. Şarkılarda son zamanlarda trend haline gelmiş swag rap, trap ve autotune gibi ögeler göze çarpıyor.

Tanay Arslan ayrıca albümde uyuşturucuya karşı olduğunu belirtmiş ve şarkılar resmi tüm kanallarda sansürlü olarak piyasaya sürülmüş. Bu projenin suç teşkil edip etmeyeceği ise merak konusu.

[Basın Bültenidir.]

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir