Şanışer Kimdir?

Yeni kategorilerimizden Kimdir?’in yeni yazısındaki konuğumuz Şanışer oluyor. Bu yazımızda “Şanışer kimdir”, “Şanışer kaç yaşında” ve “Şanışer nereli” ve “Şanışer gerçek ismi” gibi soruların cevaplarını vereceğiz.  Şanışer, gerçek adını ile Sarp Palaur, 1987 yılının Kasım ayında İstanbul, Türkiye’de dünyaya geldi. İlk ve orta okul eğitimini İstanbul’da sürdüren sanatçı, Antalya’ya taşındı. Muğla Üniversitesi Seyehat İşletmeciliği bölümünü kazanan Şanışer yaşamına Muğla’da devam etmeye başladı.

Şimdi biraz da Şanışer’in müzikal hayatından bahsedelim. İlk kayıtlarını 2000 yılında evinde almaya başlayan sanatçı 2007 yılında internet üzerinden şarkılarını yayınlamaya başladı. 2008 yılında Miller Music Factory’nin düzenlediği müzik yarışmasına katılan Şanışer, Hip Hop kategorisinde birinci oldu.

Yarışmadan sonra kariyerindeki gelişmeler hızlanan Şanışer, 2011 yılında ilk bandrollü albümü olan Açık ve Net, Rafet El Roman’ın prodüktörlüğünde yayınlandı. 2011 yılından sonra müzik ile arası açılan Rap’çi 2015 yılında yayınladığı iki yeni albüm 12-15 ve Onuncu Gün’ü yayınladı.

Ardından gelen yıllarda ise birer yeni albüm ve yeni tekliler yayınlayarak popülerliğini gittikçe arttırdı. Son yıllarda ise hem YouTube’a özel içerikler hem de müzikal çalışmalarına devam ediyor.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

One thought on “Şanışer Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!