Şanışer ve Sokrat ST Konserini İptal Etti

Geçtiğimiz ay güvenlik görevlilerinin bir kadını darp etmesi ile sosyal medyadan ve sanatçılardan büyük tepki toplayan Dorock XL, Şanışer ve Sokrat ST gibi rap müzisyenlerinden de aynı geri dönüşü aldı. Bugün ortak bir açıklama yapan ikili 30 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Dorock XL konserini iptal ettiklerini duyurdu.

Instagram hesaplarından yapılan duyuruda ikili olay yaşandıktan kısa süre sonra bu kararı aldıklarını fakat mekanın özür anlamında Mor Çatı Vakfı ile bir işbirliğine gitme isteğinde bulundukları için beklediklerini söyledi. Şimdi hızlıca Şanışer ve Sokrat ST’nin ortak açıklamasına geçelim.

Selam arkadaşlar, 30 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Dorock XL konserimiz malum sebeplerden iptal olmuştur. Biraz geç haber verdik, özür dileriz. Aslen olayın ilk günü iptal görüşmelerine başladık; ama mekanın özür dilemek adına Mor Çatı Vakfı ile ortak bir proje gerçekleştirmek istemesi üzerine bir süre beklemeyi tercih ettik. Çünkü kadına şiddet gibi Türkiye’nin en önemli davalarından birine akmasına vesile olacağımız her kuruş, hepimizin geceleri yastığa başımızı biraz daha rahat koymamız anlamına gelir. Bilet alan dinleyicilerimiz iadelerini yapabilirler. Yakında bir başka mekanda, bütün özgür ve güçlü kadınlarla birlikte yumruklarımızı göğe kaldırarak şarkılarımızı söylemeye devam etmek umuduyla Şanışer ve Saz Arkadaşları.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!