Kimdir?

Sansar Salvo Kimdir?

sansar salvo kimdir

Gerçek adı Ekincan Arslan olan Sansar Salvo Türkçe rapin önde gelen isimlerinden biridir. 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hip Hop ile tanışması ise daha 10 yaşında iken olmuştur. Daha o yaşlarda Islamic Force, Nefret ve Sert Müslümanlar gibi Hip Hop sanatçılarının müziklerini dinliyordu. Bu müzikler sayesinde Hip Hop müzik tarzına olan ilgisi de sevgisi de arttı.

14 yaşında ise ilk kez sahne deneyimi yaşadı. 2004 yılında oluşturmuş olduğu ilk underground tape dağıtıma çıktı. O zamanlarda çok bilindik bir Hip Hop şarkıcısı değildi. Ancak bir süre sonra İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde sahne almaya başladı.

Sansar Salvo Müzik Hayatı

Cashflow, Ceza ve Fuat gibi ünlü rapçiler ile de çalışma fırsatı bulan Sansar Salvo aynı zamanda ilk albümünü de 2007 yılında hazırlamaya başladı. Adrenalin isimli bu albüm 2008 yılında yayımlandı. İçinde de birçok ünlü rapçiyi konuk etmişti Salvo. Küçük yaşına rağmen birçok önemli isimle çalışma fırsatı buldu.

Albümünün yayınlanmasından sonra daha tanınır hale geldi ve birçok şehirde konserler verdi. Bu çıkıştan sonra ülke çapında düzenlenen çeşitli müzik festivallerinde de sahne almaya başladı. Aynı zamanda ilk albümünden sonra da yeni albümleri için hazırlık çalışmalarına başladı. Diğer Hip Hop sanatçıları ile bağlantısını kesmeden onlardan ilham almaya da devam etti.

Günümüzde Sansar

Günümüzde hala adından söz ettiren Sansar Salvo 2010 yılında Fuat Ergib, Sadat X gibi misafirlerin de bulunduğu daha çok solo şarkılara yer veren derlemelerini internet üzerinden paylaştı. Böylece daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlıyordu. Bunun yanında yakın zamanlarda da birçok Türkçe rap sanatçısının albümlerinde de konuk olarak yer aldı. Bunun yanında kendi albüm çalışmalarına da aralıksız devam etti.

Çok küçük yaşta büyük işler başarması ile bilinen salvo, günümüzde hala etkililiğini yitirmemiştir. Bu yüzden hiphop çalışmalarına devam eder. Aynı zamanda Türkçe Rap’in gelişmesinde büyük katkısı olmuştur. Hiphop ve rap müziğe olan sevdası şimdi bile hala da devam etmektedir. Türkçe hiphop’un dünya çapında da tanınması için çalışmalar yapmaktadır.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Kimdir?

Haleffyz Kimdir? Kimdir?

Haleffyz Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir yazı serimizin bu bölümünde Haleffyz kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Özgür Hip ...
Atmxca Kimdir? Kimdir?

Atmxca Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir yazı serimizin bu bölümünde Atmxca kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı ...
Idyl Kimdir Kimdir?

Idyl Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında Idyl kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabı ...
Kool Jane Kimdir? Kimdir?

Kool Jane Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir içerik serimizin bu yazısında Kool Jane kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify ...