İnceleme

Sehabe – Deli Raporu Albüm Değerlendirmesi

Sehabe - Deli Raporu Albüm Değerlendirmesi

Türkçe Rap’in hem hakkı yenen, hem de gereksiz fazla övülen adamı Sehabe’nin Deli Raporu isimli albümünü inceleyeceğim. Sehabe her ne kadar çok fazla rezil iş sunsa da temiz kalpli olduğu düşündüğüm bir MC. “Bana Her Yol Paris, Sen, Ben, Özür Dilerim” gibi duygusal anlamda insanlara hisli duygular yaşatan sağlam parçalarını kimse göz ardı etmemeli.

Deli Raporu isimli albüme gelirsek, gerçekten tam Sehabe albümü olmuş. İçinde gerçekten sizi tribe sokacak parçalar da var, Sehabe adına utanacağınız parçalar da var. Öncelikle albümün en hit parçalarını albüm öncesi klip ile sunması günümüz piyasası için, mükemmel bir strateji. Albümün en güzel parçası, “Aşk Küsuratta” olmuş. Yakalanan sakin hava ve Haşim’in enstrümantal Beat’i harika olmuş. Aydilge ile olan parçalarda aynı şekilde, müthiş olmuş gerçekten. Aydilge ile kanları uyuşuyor ve beraber çok sağlam duygusal işler çıkarıyorlar. Düet konusunda ise seçimler ve uyum mükemmel olmuş. Keşke Şanışer o güzel nakaratının üstüne bir verse okusaydı, tadından yenmezdi. Ego ve Ruhumuz Eksik parçalarındaki göndermeler muazzam olmuş.

Albümde iyi işler kadar kötü işler de var. Sehabe, yıllardır hep tarzının dışında işler deneyeyim dediği için kaybetti. Yapma abi denedin olmadı, her seferinde kaybetmenin anlamı yok. “Kocanı Tanı, Komşu, Sıkıldım Artık” yine kaybettiği işler olmuş. Lirikal olarak zayıfsın bunu sağır sultan biliyor daha temel anlatım yapsan daha samimi olur. Albümdeki bazı işler yapmak için yapılmış. Son olarak albüme puanım 6/10, hepinize sevgiler ve saygılar.🙏

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:İnceleme