Türkçe Rap

Sehabe Spotify’a Tepki Gösterdi

Geçtiğimiz aylarda yer aldığı Susamam projesi ve geçen hafta yayınladığı Bir Ayda Unutursun şarkısı ile milyonlarca kişiye ulaşan Sehabe, Spotify’a sitem dolu bir mektup yazdı. Sanatçı bu mektubu sosyal medya hesapları üzerinden takipçileri ile de paylaştı.

Sehabe yaptığı açıklamada Spotify müzik platformunun bazı sanatçılara haksızlık yaptığını ve verilerini manipüle ettiğini, son 1.5 yıldır yaptığı hiçbir şarkının Türkçe Rap listesine girmediğini söyledi.

Spotify’ın Türkiye editörü olan Nazlı Yırtar’ın hakkında ise “keyfi kararı ile kariyerimin ilerlemesi engelleniyor” iddiasında bulundu. Sanatçı kısa süre içerisinde sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından destek buldu.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Sehabe Spotify Açıklama

Sehabe Tarafından Yapılan Açıklama

“Spotify’ın Türkçe Rap listesinde benim gibi bazı sanatçıları yok sayıp dinlenme analitiklerini manipüle etmesini doğru bulmuyorum. Haksızlık yaratıp bizi bize düşerecek hale geldi durum. Nazlı Yırtar isimli editörün keyfi kararı ile kariyerimin ilerlemesi engelleniyor. Okuyunuz. Daha iyi anlamanız için 1,5 yıldır tam 10 adet single 7 adet klip yayınladım. Şarkılardan hiçbiri “Türkçe Rap” listesinde yer almadı. Ya kardeşim 1 tanesi bile mi ya, 1 ya? Bırak kapak olmayı, ilk 3 sıradan listeye girmeyi, 1 tanesi bile mi girmeyi hak etmedi? En son single’ım “Bir Ayda Unutursun” 3 günde YouTube’da 1 milyon izlenmeyi geçti. Kesinlikle amacım kıyaslamak değil ama bu “Türkçe Rap” listesindeki şarkıların %90’ından daha büyük bir rakam. Neden benim kariyerimle emeklerimle oynuyorsun Nazlı?

Söz, müziğinden, klip yönetmenliğine, klip kurgusuna kadar kendim yapıyorum. Cebinde parası olup popüler kültüre malzeme veren şarkıcılar değiliz ki biz. Hadi diyelim ki farkında bile değilsiniz, fark etmeniz için ne yapmalıyım? 7 klip daha mı çekmeliyim? @SpotifyTurkey Susamam” şarkısı 17. sıradan listeye eklenmişti 17. sıra ne? Klipten Spotify linklerini silip “Hak ettiğimiz yeri alıncaya kadar eklemeyeceğiz.” diye twit ve görseller attık. 2. sıraya yükselttiler. Türkiye’yi bırak Dünya’da olay olduk 33 milyon izlettik ama listeye zorla alındı. Bu sen ben davası değil, ben benim penceremden olanı anlattım daha bilmediğimiz neler vardır. İstediğimiz tek şey eşit olunması, haksızlık yapılmaması. Uykularımın kaçtığı oluyor, ister istemez üzülüyorum. Burada bir yanlış var ve bu düzeltilmeli. @SpotifyTurkey @Spotify”

 

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap