Şehinşah Karma Company Oluşmunu Duyurdu

Geçtiğimiz haftalarda kendi müzik oluşumunu kuracağının ilk sinyallerini veren Şehinşah, bu akşam Karma Company isimli oluşumu duyurdu. Sanatçı kısa süre önce bütün Instagram fotoğraflarını silip yerine bugünün tarihini bırakmıştı. Yaklaşık olarak 40 dakika önce sanatçı resmi olarak bu yeni şirketi duyurdu.

Karma Company şirketi resmi olarak bir manifesto ile duyuruldu. Yazımızın sonunda okuyabileceğiniz manifesto dışında henüz başka bir detay verilmedi. Şehinşah’ın yaptığı paylaşım ardından aynı gönderiyi paylaşan Çağrı Sinci ise Karma Company için gönüllü olarak yetenek avcılığı yapacağını duyurdu.

Şu anda ekipte başka hangi isimlerin yer alacağı bilinmese de, dinleyiciler arasında Hidra ismi oldukça fazla konuşulmakta.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Karma Company Manifestosu

Bir kişiye sadece fikir, yetenek ve bilgi sahibi diye saygı duyulmaz. 0 kişi bunları hangi amaç için, hangi niyetle kullanıyor; ona göre kıymet verilir. Yetenek sahibi herkes ego sahibidir. Biz, bu egoyu dizginleyebilecek, rekabetçi ruhunu müziğiyle yansıtabilecek, bilgisini kağıda dökebilecek insanlarla hareket etmek istiyoruz. Bu, birliğimizde yer almak isteyen bireyler arasında aradığı= başlıca kriterlerden biridir.

Birliğimiz kendini herhangi bir siyasi görüş, ideoloji veya dini inanca değil, müziğe ve müziğine adamış insanlar için kurulacak Ve öyle kalacaktır. Birliğimizin içerisinde tüm fikirler barınabilir, bizler her zaman her fikre saygı duyacak, hepsinin hakkını kendi hakkımız gibi savunacağız. Elbette aynı karşılığı farklı fikirlere sahip insanlardan da bekleyeceğiz. Hip hop kültürü için emek veren herkesin bu kültürün ülkedeki tarihini çok iyi bilmesini bekleyemeyiz. Ancak kendilerinden önce emek vermiş, bu kültüre küçük bir taş da olsa koyabilmiş tüm hip hop emekçilerine saygı ve hürmetini koruyabilen ve fikirlerinin arkasında durabilecek kadar dirayetli, tecrübenin de en az fikirler kadar önemli olduğunu bilen dostlarımız aramıza katılabilecektir. Bugün bu kültür bu seviyeye gelmişse, sokakta bu kültüre ait kıyafetlerimizle özgürce dolaşabiliyorsak, bu kültürü “öteki” olmaktan çıkarıp popüler hale getirebilmişsek bunda geçmişte bu kültür uğruna kavga eden, dayak yiyen ağabeylerimizin payı hepimiz-den daha büyüktür.

Birliğimiz müzik faşisti değildir, farklılıklara sonuna kadar saygı duyar ve aynı saygının birliğimize ve birliğimizde bulunan herkese duyulmasını bekler. Birliğimizde karakter, duruş, saygı ve sevgi kriterlerini bünyesinde barındıran bir kalite filtresi elbette olacak ve korunacaktır. Özgürlüğü için canından vazgeçecek olan bizler bu filtreyi katı kurallarla değil, birliğimizde bulunacak insanları hangi durumda nasıl. davranacağını bilen insanlar arasından seçerek koruyacağız. Birliğimiz hiçbir surette müzik ayırt etmeyecektir. Kalite filtremiz içerisinde olan her kardeşimizin müziğinin savunucusu olacağız ve oluşumumuzdaki tüm dostlarımızın bu doğrultuda hareket etmesini sağlayacağız. Kalıplardan uzak, müziği bütün ideolojilerin önüne koyabilen ve her şartta müziğin ve sanatçının özgürlüğünü savunan her birey oluşumumuzda yer alabilecektir. Karma Company için yalnızca iki tür müzik var ve her zaman öyle olacak: iyi müzik ve kötü müzik. Birliğimiz öğrenmeyi ve gelişimi amaçlar. Kendisine yeni bir şeyler katmak isteyen, oldum demek için değil, olmak için hiç değil, öğrenmek için çabalayan, bilinçli, gelişime açık olan her bireyin birbirleriyle düzenli olarak fikir alışverişi yaptığı bir ortamda kalite kaçınılmaz olacaktır. Beş yıl öncesine bakıp “ben ne oldum” değil, beş yıl sonrasına hedef belirleyen her kardeşimizi birliğimize bekliyor olacağız.

Birliğimiz hiçbir zaman finansal kaygı taşımayacaktır. Müziğimizi doğru, güzel ve gerçek yaptığımız sürece para, şöhret, ün olursa otur, olmazsa olmaz diye düşünenlerdeniz. Kötü ve kalitesiz müzikle gelecek para ve şöhrettense, kalitemizi koruyup aç kalmayı tercih edeceğiz, bugüne kadar olduğu gibi. Birliğimizin içerisindeki samimiyet ve rahatlık ne kadar önemliyse, ciddiyet ve disiplin de en az o kadar önemlidir. Ciddiyet ve samimiyeti olabilecek en iyi biçimde harmanlamak istiyoruz. Karma Company dostluğa, birliğe ve kardeşliğe olduğu kadar ciddiyet ve disipline de önem verir.

Buraya kadar okuyabildiyseniz teşekkürler, son bir diyeceğimiz daha var: Canımızı sıkanın, canını sıkarız.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!