Şehinşah ve Server Uraz Beraat Etti
Türkçe Rap

Şehinşah ve Server Uraz Beraat Etti

Türkçe Rap müzik yapanların arasında en çok dava ile karşı karşıya kalan iki isim Şehinşah ve Server Uraz, bugün haklarında açılan bir davadan daha beraat etti. İki sanatçı da 21 Ocak öğleden sonra gerçekleşen mahkemenin ardından yaptığı duyurular ile verilen beraat kararını takipçileri ile paylaştı.

İki sanatçı hakkında “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanımını Özendirme” iddiası ile 21.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın sonucunda “ifade özgürlüğü” gerekçesiyle beraat kararı verildi.

Şehinşah mahkemenin kararını “Berraaaat madıfakkııı!!!” Tweet’i ile, Server Uraz ise “B E R A A T – 2 // Showtime!” paylaşımı ve Instagram paylaşımları ile duyurdu.

Bu paylaşımların ardından kısa süre sonra ise iki isimden ortak olarak “Şarkı sözlerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımına teşvik etme iddiasıyla bugün 21.Asliye Ceza Mahkemesi’nde Rap müzik sanatçıları Ufuk Yıkılmaz ve Server Uraz ifade özgürlüğü gerekçesiyle yargılanmış ve sonucunda beraat kararı almışlardır. Bu karar ifade özgürlüğü açısından emsal teşkil etmektedir.” şeklindeki açıklama yapıldı.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir