Türkçe Rap

Şehinşah’ın Koyu Parçası Kaldırıldı

Şehinşah’ın kasım ayının son günlerinde yayınladığı Koyu parçası YouTube üzerinden kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde yine 2 Türkçe Rap parçası(Mary Jane ve Kime Ne) YouTube üzerinden kaldırılmıştı. Fakat Koyu’nun bu ikili ile büyük bir farkı var. Mary Jane ve Kime Ne parçaları bir mahkeme sonucu ile ülkemizde engellenirken, Koyu parçası telif hakkı nedeni ile YouTube’un genelinden kaldırıldı.

Koyu parçası Sena Şener’in telif haklarını ihlal ettiği için kaldırıldı. Koyu şarkısının başında yer alan Sena Şener’in Çirkin Dünya parçasından alınan kesit, bu telif sıkıntısına neden oldu. Herhangi bir izin alınmadan kullanılan kesit karşısında Sena Şener’in beraber çalıştığı müzik şirketi Pasaj Müzik tarafından kaldırıldı.

“Sena Şener’i yok eder yeniden yükleriz”

Olayın yaşanmasının ardından hem Şehinşah, hem de Sena Şener tarafından birtakım açıklamalar geldi. Şehinşah tarafından “Ben sadece parçayı seviyorum ve dinlemenizi istiyorum. Sena Şener’i yok eder yeniden yükleriz” ve “Albüm çıktıktan sonra kullanabiliyorduk. Sakıncası yok demişlerdi” gibi bir açıklama gelirken, Sena Şener tarafından ise “Ufuk Yılmaz sözü ve müziği bana ait olan Çirkin Dünya’yı sesim dahil olmak üzere kullanmıştır ve nezaketen veya yasal olarak iznimi almamıştır. Pasaj Müzik her zamanki süreci izleyip sanatçı hakkını korumuştur. Mağduriyetimi mağduriyetine çevirmeye çalışan bu kişiyi savunmaya gelen herkes benim emeğime saygısızlık etmektedir” diye bir açıklama geldi.

Koyu parçası henüz YouTube’da bulunmuyorken, büyük ihtimalle Şehinşah’ın belirttiği gibi Sena Şener’in kısmı kesilip yeniden yüklenecektir. Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap