Server Uraz Kimdir
Kimdir?

Server Uraz Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Server Uraz kimdir diyoruz. Bu yazıda sizlere sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini aktarırken, kaç yaşında, nerede yaşıyor, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Server Uraz, 1998 yılında ilk şarkı sözlerini yazıp, 1999 yılında ilk kaydını yaparak müziğe adım attı. 2001 yılında, çalışmalarını evinde yürütebilmek için “Olympos” isimli ev stüdyosunu kurdu ve beraber çalıştığı isimlerle “Olympos” adı altında birleştiler.

İlginizi Çekebilir: Şehinşah ve Server Uraz Beraat Etti

2005 yılına kadar yaptığı yer altı albümleri katıldığı organizasyon ve konserlerde satan sanatçı, 2005 yılında katıldığı Miller Music Factory müzik yarışmasında birinci oldu. 2006 yılında yaptığı “Ortam Kızı” isimli şarkıyla tüm Türkiye tarafından tanındı. Sonrasında yaptığı albümler ile büyük ses getiren Server Uraz (eski sahne adı ile Pit10), 2009 yılında ilk yasal albümü En Sevilen Nefret Edilen Adam‘ı yayınlayıp Türkiye çapında konserler verdi. Ardından yaptığı “Ezoterik” ve “Sosyal İtici” isimli albümleri ile pek çok dinleyicinin listesine girdi.

Şu ana kadar onlarca albüm ve yüzlerce şarkı yapan, çok sayıda önemli organizasyonda canlı performans sergileyen, ve bir çok isme düetleriyle eşlik eden Server Uraz, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi – Radyo Boğaziçi tarafından “En İyi Rap Müzik Sanatçısı” seçildi. 2016 yılının başında aldığı ani bir kararla kendi müzik yapım şirketi Epidemik Yapım’ı kurdu ve yaklaşık 15 yıllık sahne adı Pit10’u geride bırakıp müzik hayatına kimlik adı Server Uraz ismiyle devam etme kararı alıp Melek Şeytanın Tarafında teklisini ve Yılan Hikayesi albümünü, 2018 yılının sonunda ise 52 Hertz albümünü çıkardı.

Lütfen Server Uraz Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Kimdir?

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir