Siyasilerden Susamam Şarkısına Tepki Gecikmedi

Tüm Türkiye’de ses getiren proje Susamam, olumlu ve olumsuz tepki toplamaya devam ediyor. Mirac’ın attığı Tweet’e gelen tepkilerin ardından bir tepki dalgası da siyasi isimler tarafından geldi.

Bu tepkilerin ilki eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’ten geldi. Eski bürokrat Susamam isimli şarkı için yaklaşık 25 Tweet attı. 70 yaşındaki eski siyasetçi şarkının “%100 olarak FETÖ projesi” olduğunu iddia etti.

Tweet’lerin devamında ise bu işin arkasında dış güçlerin olduğunu, 2013 yılında gerçekleşen Gezi Parkı olaylarının ikincisi için bir hazırlık süreci olduğunu söyledi. Ayrıca Gökçek, klibin senaryosunu Türkiye’den kaçan bir FETÖ üyesinin yaptığı ve yarın açıklayacağını söyledi.

melih gökçek susamam tweet

Susamam Projesine Tepki Gayri Resmi Hesap Üzerinden Devam Etti

Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ tarafından kurulan Gayri Resmi Hesap üzerinden de bir tepki videosu yayınlandı.  Yayınlanan 5 dakikalık videoda Dağ, bu şarkıyı sanat eseri olarak görmediğini ve bunun bir siyasi provokasyon ve manipülasyon olduğunu söyledi.

Videonun devamında İzmir Milletvekili şarkıyı, bazı noktalara değinmemek ile eleştirdi. Dağ’ın bahsettiği noktaları ise PKK terör örgütünün yaktığı ormanlar, katlettiği insanlar ve FETÖ’nün 15 Temmuz Darbe girişimi ve başka konular oluşturuyor.

Yayınlanan video ilk 10 saatinde 3 bin 700’den fazla Dislike alırken, beğeni oranı binde kaldı. O videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!