Skrt Ne Demek? Anlamı Ne?

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba, Nedir yazı serimizin bu bölümünde Rap şarkılarında bolca kullanılan Skrt Ne Demek? ona bakıyoruz. İlk olarak yurt dışındaki rapçiler tarafından, daha sonra ise ülkemizde oldukça fazla kullanılan bu kelime hakkındaki “Skrt ne demek rap”, ” Skrt nedir” ve “Skrt anlamı” gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Son yıllarda Trap müzik sayesinde oldukça çok kullanılmaya başlanan Skrt kalıbı, tüm dünyaya yayılmış durumda. Bu kelimenin anlamı arabalarda Drift veya ani fren yaptığınızda çıkan lastik sesinin taklit edilmesidir.

Skrt kelimesinin anlamına baktığımızda ise, heyecanı ve mizahı ifade etmek için kullanılan argo bir kelime olarak hayatını sürdürmekte. Bu kelimenin Rap diline oturmasının ardından, artık şarkıların isminde bile yer almaya başladı.

Ünlü Amerikalı rapçi 21 Savage, 2015 yılında Skrt Skrt isimli bir şarkıyı hayranları ile paylaşmıştı. Aynı isimli ile Tory Lanez 2019 yılında ve Kodak Black ise 2015 yılında bir şarkı yayınlamıştı.

Bu oldukça genç kelime rapçiler arasında da farklı hallerde kullanılabiliyor. Sanatçılar arasında bu kelime Skrrt, Skrttt, Skir veya Skirrr gibi farklı hallere de çevrilmiş durumda.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

4 thoughts on “Skrt Ne Demek? Anlamı Ne?

 • Avatar
  14 Şubat 2020 tarihinde, saat 14:49
  Permalink

  Kardeşim eyw net te o kadar aradım bir şey bulamadım.

  Yanıtla
 • Avatar
  3 Temmuz 2020 tarihinde, saat 01:10
  Permalink

  Teşekkürler kelime anlaminicinn skrtt broo en sevdevdigim tereeeyaaalı bulgur bumm

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!