Nedir?

Skrt Ne Demek? Anlamı Ne?

Skrt Ne Demek? Anlamı Ne?

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba, Nedir yazı serimizin bu bölümünde Rap şarkılarında bolca kullanılan Skrt Ne Demek? ona bakıyoruz. İlk olarak yurt dışındaki rapçiler tarafından, daha sonra ise ülkemizde oldukça fazla kullanılan bu kelime hakkındaki “Skrt ne demek rap”, ” Skrt nedir” ve “Skrt anlamı” gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Son yıllarda Trap müzik sayesinde oldukça çok kullanılmaya başlanan Skrt kalıbı, tüm dünyaya yayılmış durumda. Bu kelimenin anlamı arabalarda Drift veya ani fren yaptığınızda çıkan lastik sesinin taklit edilmesidir.

Skrt kelimesinin anlamına baktığımızda ise, heyecanı ve mizahı ifade etmek için kullanılan argo bir kelime olarak hayatını sürdürmekte. Bu kelimenin Rap diline oturmasının ardından, artık şarkıların isminde bile yer almaya başladı.

Ünlü Amerikalı rapçi 21 Savage, 2015 yılında Skrt Skrt isimli bir şarkıyı hayranları ile paylaşmıştı. Aynı isimli ile Tory Lanez 2019 yılında ve Kodak Black ise 2015 yılında bir şarkı yayınlamıştı.

Bu oldukça genç kelime rapçiler arasında da farklı hallerde kullanılabiliyor. Sanatçılar arasında bu kelime Skrrt, Skrttt, Skir veya Skirrr gibi farklı hallere de çevrilmiş durumda.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

5 Comments

  1. Kardeşim eyw net te o kadar aradım bir şey bulamadım.

  2. Adamsın Bro

    1. Çok teşekkür ederiz Yağız.

  3. Teşekkürler kelime anlaminicinn skrtt broo en sevdevdigim tereeeyaaalı bulgur bumm

  4. sağol homie aydınlandık emeğe saygı ++

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Nedir?