Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Özgür Hip Hop üzerindeki Nedir kategorisindeki yazılarımıza Spotify Nedir konumuz ile devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere “Spotify indir“, “Spotify Premium“, “Spotify Web” ve “Spotify Ücretsiz” gibi daha birçok aramanızın cevaplarını vermeye çalışacağız.

İnternet çağında hayatlarımızın her noktasına dokunana internet, müzik dinleme alışkanlıklarımızı da değiştirdi. CD ve kasetlerden dijital depolamaya geçen müzik artık Spotify, Apple Müzik, Deezer, Tidal ve daha birçok çevrimiçi servis ile internet üzerinden dinlenebiliyor.

İsterseniz hızlıca Spotify’ın gelmişinden ve geçmişinden detaylı olarak bahsedeceğimiz yazımıza başlangıç yapalım.

Spotify Premium Hesap Alma

Spotify uygulaması ile siz de dinlenme sayınızı arttıracak hizmetler alarak oluşturduğunuz listelerin popüler olmasını sağlayabilir, daha fazla insana hitap edebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle spotify premium hesaba sahip olmanız gerekmektedir.

Cebinize uygun fiyatlar ile kaliteli hizmetlerin sunulduğu SadeceON, bir çok ödeme yönteminin yer aldığı güvenli bir ödeme alt yapısı sunmaktadır. Siz de makul fiyatlar ile spotify premium hesabınızı güvenilir bir yerden almak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:
https://www.sadeceon.com/Tags/spotify-premium-hesap

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spotify, kullanıcılarının internet bağlantısı olan cihazlarında kullanabileceği bir müzik dinleme uygulamasıdır. Kullanıcılar platform üzerinden milyonlarca müziği ve albümü bedava olarak dinleyebilirler.

Ücretsiz ve ücretli versiyonu bulunan uygulamanın bedava olarak kullanılan versiyonunda müzik geçme sınırı, reklamlar ve cihazlara indirememe gibi sınırlamalar bulunurken, ücretli aboneliklerde bu özellikler kaldırılıyor ve internetiniz olmasa bile müzik dinleyebiliyorsunuz.

Şimdi de biraz Spotify’ın tarihi gelişimine göz atalım. 10 yaşını aşmış uygulama 2006 yılında İsveç’te Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından kuruldu. Yaklaşık iki yılın ardından herkesin kullanımına açılan uygulama ilk başta ücretsiz hesapları sadece davetiyeler aracılığı ile veriyordu. Bir yılın ardından ise ilk olarak Birleşik Krallık’ta Spotify ücretsiz üyeliklerini herkese açtı.

18 Mayıs 2010’da ise firma şu anda da var olan hesap türleri için ilk adımı attı. Yapılan duyuru ile Spotify Unlimited, Spotify Premium ve Spotify Ücretsiz hesap türleri duyuruldu. Bu türlerden Unlimited daha sonradan kaldırılarak hesap türleri ikiye düşmüş oldu. Aynı yılın eylül ayında şirket, Dünya Ekonomik Forumu tarafından Teknoloji Öncüsü olarak seçildi.

2010 yılındaki yapılan açıklamaya göre 10 milyon kullanıcısı olduğu bilinen çevrimiçi hizmetin şu anda 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu platform üzerinde ayrıca Podcast programları da yayınlanabiliyor.

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spotify Üyelik Ücretleri 2020

Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi Spotify üzerinde toplamda 4 farklı üyelik tipi bulunuyor. Ücretsiz, Premium, Aile Hesabı ve Öğrenci hesabının oluşturduğu bu üyelik tiplerinin çoğu ortak bir noktada buluşabiliyor.

Spotify Ücretsiz

Spotify’ın ücretsiz hesap türünde kullanıcılar sınırsız müzik dinleme hakkına sahip oluyorlar. Fakat bu bedava sınırsız müzik dinleme başka kısıtlamalar ile geliyor.

Ücretsiz sürümde istediğiniz şarkıyı dinleyemiyor, şarkılar arasındaki geçişte bir sınır bulunuyor ve reklamlar şarkı aralarında ve uygulama içinde karşınıza çıkabiliyor. Ayrıca müzikleri telefonunuza veya bilgisayarınıza indiremiyorsunuz.

Spotify Premium

Uygulamanın Premium sürümünde ise aylık olarak ücret ödüyorsunuz. İlk aylık deneme sonrası her aya 17 lira 99 kuruşluk bir ücret sizleri bekliyor. Bu plana dahil olduğunuzda istediğiniz kadar şarkıyı geçebilir, telefonunuza indirebilir ve reklamlara maruz kalmıyorsunuz.

Ayrıca her ay kartınızdan ücretin alınmasını istemiyorsanız 215 lira 85 kuruş ödeyip tek seferde ödeme yapma şansına da sahipsiniz.

Spotify Aile Hesabı

Spotify Aile Hesabı ise arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz ile bir araya gelerek daha uygun fiyat ödeyerek uygulamanın özel özelliklerine ulaşabilmenizi mümkün kılıyor. Bir aile hesabında toplamda 6 kişiden fazla yer alamıyor. Bu planda aylık olarak 26 lira 99 kuruşluk bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu fiyatı altıya böldüğümüzde ise kişi başı 4.5 lira gibi bir oldukça uygun bir fiyat düşüyor.

Spotify Öğrenci Hesabı

Öğrenci hesabı ise Spotify’ın oldukça takdir edilesi hesaplarından biri. Eğer bir üniversitede aktif olarak eğitim alıyorsanız Spotify size Premium hesabı %50 indirim ile sağlıyor. Bu indirimi alabilmek için SheerID isimli platforma öğrenci olduğunuz kanıtlamak için herhangi bir belge yüklemeniz gerekiyor.

Yüklediğiniz belgenin onaylanmasının ardından Spotify’ı aylık 9 lira karşılığında kullanabilirsiniz.

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spotify Nasıl İndirilir?

İnternet üzerinde Spotify hakkında en çok aranan sorulardan biri de bu uygulamanın nasıl indirileceği olmuş. Spotify’ı cep telefonu, bilgisayar, tablet, araba, Playstation, Xbox, televizyon ve web tarayıcısının bulunduğu tüm platformlarda kullanabilirsiniz.

Apple, Android ve Microsoft tabanlı cihazlar kullanıyorsanız kendi cihazınızın uygulama marketine gidip Spotify uygulamasını indirebilirsiniz. Aynı işlemi Android işletim sistemine sahip akıllı televizyonlarınızın veya Playstation ve Xbox One gibi oyun konsollarınızın uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

Bu işlemi bilgisayarda yapmak için ise spotify.com/tr/download adresine gidip kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Eğer hiçbir uygulama indirmek istemeyip Spotify’ı kullanmak istiyorsanız, open.spotify.com adresine gidip tarayıcınız üzerinden müzik dinleyebilirsiniz.

Lütfen Spotify Nedir? isimli yazımız hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!