Sprey Boya Nasıl Seçilir?

Çok eski dönemlerden bu yana ele alınan graffiti, günümüzde adeta profesyonel bir sanat haline geldi. Sokaklarda başlayarak modern perspektif açısından pek çok elit alanlarda gerçekleştirilen sprey boya sayesinde, muhteşem görseller ortaya çıkmaktadır. Böylece farklı sokaklar ve değişik alanlar için etkileyici görseller yaratılır.

Küçük veya büyük ölçekli tasarımlarla harika ifadeler ve resimlerin ortaya çıkarıldığı bu sanat dalı, özel sprey boya çeşitleriyle ele alınmaktadır. Birbirinden yetenekli graffiti sanatçıları farklı tasarımlar üzerinden oldukça etkileyici görseller gerçekleştirmektedir.

sprey boya gold

Graffiti İçin Doğru Sprey Seçimi

Günümüzde izin verilen pek çok alanda artık graffiti sanatı duvarları süslemektedir. Hatta özel olarak verilen izinle değil, belediyeler kapsamında gerçekleştirilen izin ile pek çok organizasyon adına yapılmaktadır. Aynı zamanda güzel bazı etmenlere insanların dikkatini çekebilmek için de profesyonel düzeyde bu sanat farklı duvarları üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Tabii bu konuda belli başlı bazı spreyler dikkatli şekilde seçilmelidir. Mutlaka duvarın yapısı, zemin rengi ve yapılacak olan resme bağlı olarak doğru renkler üzerinden sprey seçimi gerçekleştirilmelidir. Böylece göze hitap eden ve parlak renklerle harika bir animasyon etki ortaya çıkabilir.

sprey boya

Sprey Boya Kalitesi

Profesyonel ya da amatör düzeyde ele alınacak graffiti sanatı için geniş bir renk yelpazesi altında sprey boyalar bulunmaktadır. Burada önemli olan mutlaka yapılacak olan graffitinin her kısmı konusunda eşit oranda renk tonu yakalanmasıdır. Bu renk tonunu elde edebilmek içinse kaliteli sprey boyalar değerlendirilmelidir.

Kurşunsuz olmalı ve ozon tabakasına zarar vermeyecek bir yapıya sahip olması çok önemlidir. Aynı zamanda çevreye zarar vermeyecek ve insan sağlığını koruyucu yapı altında sprey boyalar kullanılmalıdır.

Farklı Alanlarda Kullanılabilecek Kaliteli Sprey Boyalar

Birbirinden güzel ve özel graffitilerin ortaya çıkarılması konusunda geniş renk yelpazesiyle farklı sprey boyalar bulunmaktadır. Bunlar değişik zeminler üzerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.
– Ahşap
– Beton
– Metal
– Taş
– Çimento
– Sıva
Bu gibi pek çok alanda rahatlıkla sprey boyaları kullanmak mümkün.

Özel Tasarım Altında Kaliteli Özellikler Sunan Sprey Boya Çeşitleri

Graffiti için sprey boya seçimi yaparken ele alınması gereken bazı değişik unsurlar da bulunmaktadır. Mutlaka hızlı kuruyan, akrilik esaslı ve solmaya karşı UV korumalı ürünler değerlendirilmelidir. Parlak görünümlü ve uzun ömürlü boya seçenekleri tercih etmek için önemli markalar arasında seçim yapmak gerekir.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!