İnceleme

Stap – İşporta Holding Albüm Değerlendirmesi

Stap - İşporta Holding Albüm Değerlendirmesi

Denişik adlı parçasından sonra, İşporta Holding albümünü merakla beklediğim bir arkadaştı Stap. MOB ekibinde Motive ile beraber en potansiyeli olan isim. Piyasadaki en özgün MC olabilir. Bu yüzden EP’sini fazlasıyla merak ediyordum.

İşporta Holding albümüne gelecek olursak, inanılmaz bir çıkış parçası seçmişler ve mükemmel bir klip ile süslemişler. Yine özgünlüğünü ortaya çıkarmış Stap. Neyin Nesi, Karamamba ve Nolur albümü üst seviyeye çıkaran şarkılar olmuş. Benim favori şarkım ise “Şükran” oldu. İlk defa Türkçe Rap’te bu tarz bir parça dinledim diyebilirim. Her MC yaşadığı zorlukları anlatır(çok normal) Stap ise, yaşadığı her şeye rağmen şükür mottosuyla şarkı yapmış. İnşallah güzel bir klip gelir.

Albümü üst seviye çıkaran olay ise kesinlikle alt yapılar olmuş. Bu albüm Beat Tape olarak çıksa yine dinlerdim o kadar beğendim, bu tarz değişik adamlara Beat yapmak daha zordur, Uğur Öztürk’ü bu yönden tebrik ederim. Albümün son üç parçası ise klasik MOB işleri gibi olmuş, Stap farklılığını fazla hissettirememiş. Kült bir albüm olmasını engellemiş bir nevi.

Bu arada düet konusunda da vasat kalmışlar. Keşke Tepki veya Motive ile düet yapsaydı Uzi ve nakarat okuyan arkadaş ile o bağ oturmamış gibi. Son olarak albüme genel puanım 8/10İinşallah Stap için bir başlangıç olur bu. Bu tarz insanlara camianın ihtiyacı var. Hepinize saygılar, sevgiler.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:İnceleme