Susamam Rapçileri FETÖcü İlan Edildi

Susamam şarkısı ile gündeme bomba gibi düşen rapçiler eleştirilerin de odak noktası olmuştu. Şarkının yayınlanmasının üçüncü gününde olumlu ve olumsuz tepkiler devam ediyor.

Yeni Şafak gazetesinin 8 Eylül baskısında Susamam şarkısına neredeyse yarım sayfa ayrıldı. Yapılan bu “haber” metninin ise “PKK-FETÖ Prodüksiyonu”adıyla gazetede yer aldı.

Yapılan haberde şarkının “PKK, FETÖ ve marjinal sol grupların söylemleriyle” dolu olduğu belirtilirken, şarkının PKK ve FETÖ yapımı olduğu iddia edildi. Oldukça saldırgan haberin devamında sanatçılar ve adli sicilleri listelendi.

“Sicilleri Kabarık”

Haberin devamında sanatçıların adli sicillerinden de bahsedildi. Şarkıda yer alan isimlerden Fuat, Server Uraz, Şanışer, Kamufle, Hayki’nin ve aynı günde bir şarkı yayınlayan Ezhel’in de sicili bu yazıda yer aldı.

Haberde yer alana göre sanatçıların uyuşturucu, cumhurbaşkanına hakaret ve ateşli silahlar kapsamında işlenen suçları işledikleri iddia edildi.

yeni şafak gazetesi susamam haberi

Susamam Haberine Tepki Gecikmedi

Yeni Şafak gazetesinin yaptığı bu habere, rapçilerden de tepki gecikmedi. Yazıda ismi geçen sanatçılardan Kamufle Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bu hayat benim beraber büyüdüğüm iki arkadaşımı şehit etti. Annem Babam 25 sene Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmet etmiş emekli olmuş.” dedi ve açıklamasını “I AM HİP-HOP” diyerek bitirdi.

Projede yer alan başka bir isim Aspova ise Instagram hesabından yaptığı açıklamanın girişinde “Yaptığınız yalan haberleri, iftiraları, annemin görüp ağlayarak beni aramasına ve endişeden hastalanmasına sebep oldunuz. Yalnızca insaniyetiniz değil, vicdanınız da yok” dedi.

Yine bu projede yer alan isimlerden Defkhan ise attığı Tweet’te tepkisini “Ben Türküm , faşist değil..Müslümanım elhamdulillah ,fetöcü değil..Vatana Millete Din e ve Devlete özel bir Sevgi ile bağlıyım , düşmanı değilim.Benim sahibim Allah tır , kimsenin adamı değilim.” diyerek gösterdi.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

One thought on “Susamam Rapçileri FETÖcü İlan Edildi

  • Avatar
    25 Nisan 2020 tarihinde, saat 21:01
    Permalink

    Sicilleri kabarık olabilir. Ama #susamam# şarkısındaki bütün rapçiler insanların yaptığı hataları anlatıyor. Insanlar yüzünden doğanın, suyun,hayvanların, trafiğin, tacizlerin, ve kadına şiddet ile ilgili yapılan bütün kötülükleri şarkılarında bahsettikleri için sürekli kötü eleştiri alıyorlar. Oysa onlar doğruları söylüyorlar.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!