Türkçe Rap

Susamam Şarkısı Hakkında Suç Duyurusu!

susamam şarkısı hakkında suç duyurusu

Yaklaşık 2.5 haftadır Türkiye gündeminden inmeyen şarkı Susamam, tekrardan gündemimize geliyor. Yaklaşık 18 sanatçı ve ortaya koydukları eser hakkında, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Doğa, trafik, kadın hakları, kadın cinayetleri, adalet, hukuk ve daha birçok konu hakkında bahsedilen şarkı bu iki buçuk haftalık süreçte milyonlarca kişiye ulaştı. Şarkı hakkında televizyonlarda özel programlar yapıldı ve sanatçılar ve şarkı için çeşitli devletlerin ve terör örgütlerinin projesi dendi. Dün akşam saatlerinde ise ortaya çıkan haber ile bir suç duyurusunda bulunulduğu duyuldu.

Kim olduğu bilinmeyen bir kişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Susamam isimli şarkının sözlerinden rahatsız olduğu için başvurup, şikayetçi oldu. Savcılık tarafından alınan bilgiye göre ise şikayet kayda alındı ve inceleme süreci başlatıldı.

Susamam Rapçilerinden Tepki Gecikmedi

Bu suç duyurusu haberinin ana akım medya ve sosyal medya üzerinde yayılmasının ardından bu projede yer ala veya almayan rapçilerden tepki gecikmedi. Sanatçılar bu duruma tepkisini gösterdi.

Projede yer alan sanatçılardan Yeis Sensura “Biz bu davanın adamıyız dostum. Öyle ölmeyiz, füze atın” derken, Sehabe suç duyurusunda bulunan kişiye ithafen “Bence git şarkıyı bir daha dinle; belki vatana millete hayrın dokunur” dedi.

Projeyi hayata geçiren Şanışer’den ise henüz bu duruma bir tepki gelmedi.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap