Suudi Arabistan’lı Kadın Rapçi Asayel Slay Tutuklandı!

Asayel Slay isimli Suudi Arabistan’lı kadın Rapçi, yayınladığı son şarkı nedeniyle tutuklandı. Mecca Girl isimli bir şarkı yayınlayan sanatçı, yeni şarkısında İslam dininin kabul ettiği en kutsal şehir olan Mekke’yi konu alıyor.

Belirtilene göre kadın rapçi şarkısındaki sözlerde şehirdeki kadınları “güçlü ve güzel” olarak övüyor. Şarkının yayından kaldırılan video klibinde ise Asayel Slay isimli sanatçı bir kafede şarkısını söylüyor ve bir erkek ve kadın dans ediyorken görüyoruz.

Şarkının yayınlanmasının ardından Suudi resmi mercilerinden tepki gecikmedi. Mekke valisi Khaled al-Faisal, Slay’ın ve videoyla ilişkili olanların tutuklanmasını emretti. Vali, şarkı ve video klibin “Mekke halkının gelenek ve göreneklerini ihlal ettiğini ve üst düzey çocuklarının kimliğiyle ve gelenekleriyle çeliştiğini” iddia etti.

Şarkı yayından kaldırılmasına rağmen üçüncü taraf kişiler tarafından YouTube’a yüklendi. Aşağıda bu şarkıyı ve video klibini görebilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Suudi Arabistan’lı Kadın Rapçi Asayel Slay Tutuklandı!” için bir yorum

  • Avatar
    24 Şubat 2020 tarihinde, saat 15:29
    Permalink

    Henüz tutuklanmadı, tutuklanması emredildi. Halen bir şeyler yapılabilir

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir