Türkçe Rap

Tankurt Manas, Rota’ya Dava Açtı!

Daha önce birbirlerine birkaç adet Diss şarkısı yazan ve bu olayı sosyal medya üzerinde de devam ettiren Tankurt Manas ve Rota olayı yargıya taşındı. Bugün Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Rota, Tankurt Manas’ın kendine tazminat davası açtığını duyurdu.

Gerçek adı Bulut Sedat Alpman sanatçının paylaştığı dilekçeye göre Tankurt Manas Gaziosmanpaşa Adliyesine başvurarak, kendine 10.000 liralık bir manevi tazminat davası açtı. Tankut Tan, verdiği dilekçede davanın sebebi olarak ise sosyal medya ve şarkıları üzerinden hakaret etmesi ve yaşadığı ruhsal çöküntüyü öne sürdü.

Dava gerekçelerinin devamında ise Rota’nın Tankurt Manas’ın ailesi ve kız arkadaşının adı ile hakaret etmesi, aile üzerinde bir buhran oluşturduğu belirtilirken, Rota’nın Tankurt Manas’ın popülerliğini kullanarak üzerinden prim yapmak istediğini ve bu durumun Tankurt Manas’ın ticari hayatını etkilediğinden de bahsediliyor.

Rota: “Iban at iban”

Bu paylaşım ile birlikte Rota, birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ise şöyle;

Tankurt bana dava açmış 😀 Bir rapçi düşünün,sözlü savaşa girmeyi kendi tercih edip girdiği savaşın yenilgisini mahkeme kağıdının maddelerine yazsın 😀 Satışlarım düştü beni maf etti 10.000 tl talep ediyorum demiş bide 😀 iban at iban ahjaskjsnhssksnnd. Kız arkadaşımın adını kullanarak beni ruhsal çöküntüye itti demiş bide.Ben ne bilim olum senin kız arkadaşının adını,yargıyada yalan ve iftira bulaştırdınız 😀 Üzerimden prim kasarak kariyerine başlamış birisi nasıl primden hala söz ediyor anlamak mümkün değil 😀 İki hata yaptın,ikincisi ben bu iş bitti dediğimde bana mahkeme açman oldu.Birincisini zaten biliyosun 😀 minnoş seni 😀

Bu Tweet’lerin ardından ise Tankurt Manas tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Yeni gelişmelerde haberimizi güncellemeye devam edeceğiz. Dilekçeye haberimizin sonundan ulaşabilirsiniz.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

[Güncelleme: 23.05.2019 – 15:17]

22 Mayıs akşamında Tankurt Manas’ın menajeri M.Oğuzhan Şahbaz, Twitter üzerinden bir Tweet attı. Sanatçının menajeri davada Rota’dan talep edilen 10.000 Türk lirasının Manas’ın 1 saatlik konserinden aldığı ücreti olduğunu ve bu paranın kendileri için fazla önemli olmadığını belirtti. Ayrıca eğer dava kazanılırsa alacakları parayı hayır kurumlarına ve vakıflara bağışlayacaklarını söyledi.

[Güncelleme: 23.05.2019 – 21:00]

Bu konu hakkında Rota’dan da bir açıklama geldi. Sanatçı Twitter hesabı üzerinden Karşılığında 3 kuruşluk dava açtık. Gelen parayı böyle nesillerin yetişmemesi için eğitime bağışlayıp dekontunu yayınlayacağım. Yarın yeni klibimiz “Günahı Var” çıkıyor. Burdan tüm yan sanayilerime başarılar diliyorum 🙂 dedi.

[Güncelleme: 27.05.2019 – 00:07]

Rota Twitter hesabı üzerinden  paylaştığı gönderi ile Tankurt Manas’a bir gönderme yaptı. Sanatçı bir tomar paranın fotoğrafını paylaşarak açıklamaya “paran hazır bebe, kazanırsan senindir.” yazdı.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap