Tepki - 212 Albüm Değerlendirmesi
İncelemeTürkçe Rap

Tepki – 212 Albüm Değerlendirmesi

Öncelikle uzun zamandır beklediğim bir işti Tepki’nin212” albümü. Geçen sene yaşananlar ve grubun psikolojik çöküntüye gitmesi ve başta grubun en popüler ismi olmak üzere grubun bir kısımının dağılması, benim ve birçok kişinin heyecan ile beklediği 832 albümünün iptali bayağı yordu Tepki’yi.

Bu dönemde de verimli üretemedi, kendi seviyesine göre epey vasat işler sundu. Bunun için benim için önemi büyük bir albüm oldu.

Albüm değerlendirmesine gelirsek, albüm yine “Küçükçekmece” etrafında dönüyor. Bu ne kadar insanların hoşuna gitmesem de ben beğeniyorum. Albüm konsept olarak, ben hala buradayım hala ayaktayım ve geri döndüm imajı veriyor ve o minvalde ilerliyor.

İlginizi Çekebilir: Server Uraz Alley Alley İsimli Yeni Teklisini Yayınladı

Albüm teknik anlamda epey iyi olmuş. Günümüz Hip Hop konjonktüründe teknik anlamda en önemli unsur kesinlikle Flow değişimi. Uzun zaman sonra Flow değişimleri bu kadar iyi olan işler dinledim. Kerem Abi çığır aşmış diyebilirim.

Albümde en beğendiğim şarkı açık ara “Gölgeler” oldu. Her anlamda kusursuz bir iş.

“Dönüp durur iç sesim, duvarlarında odamın
Geçmiş günahlarımla dolu antika dolabım
Sahne ışıkları üstümüze vurup dururken
Gölgeler peşimizde, bu attığım son adım
Maraton, bu bi’ maraton
Yaşadığım paradoks, olamadım monoton
Gözlerini yum, hayalini sor
Hâlâ unutamadım, bu nasıl bi’ paradoks?”

Açık ara albümün en iyi kısmı olmuş. Ritmin bir anda değişmesi ve Tepki’nin heyecanlı okuyuşu inanılmaz bir hava katmış. Motive’ye parantez açmam gerekirse her geçen gün matematiğini ve vokalini geliştiriyor. İnşallah bu istikrar ile devam eder, ama üretmesi şart ayrıca nakaratı da mükemmel okumuş.

Nakarat konusuna gelirsek, şarkıda belli bir nakarat olmayışını da çok beğendim,parçalarda ara nakaratların olması benim aşırı hoşuma gitti. Şarkıdaki diğer güzel eserler Ghetto ve Basquiat oldu. Klasik Tepki lirikalitesine ve tekniğine ulaşmış işler olmuş.

Albümün sönük kalan işleri ise “Avare ve Ateş Ediyo” olmuş. Albümde hem eski tarzımda hem yeni tarzımda işler yapacağım demişti Kerem Abi. Eski tarzını çok güzel oturtmuş, ama yeni denediği şeyler bence başarısız olmuş.

Ayrıca düet olarak Uzi seçimi bence yanlış olmuş, sırf grubun en çok dinlenen üyesi diye bu kadar anlamlı albümde Manito diyen birini koymasaydın abi.

Son olarak bir parantez de Uğur Öztürk ve Segah’a açmak istiyorum. Gerçekten harika işler çıkarmışlar, Beat albümü olarak yayınlansa dinlerim o kadar güzel. Albüme genel puanım 8/10 oldu. Albümün ikinci kısmını çok merak ediyorum. Kısaca özetlemek gerekirse “Tep is Back”

Lütfen Tepki 212 albüm değerlendirmesi hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:İnceleme

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir