Tepki Gözaltına Alındı

MOB Entertainment ekibinin kurucusu, A&R ve Executive Director’ü olan Tepki, dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Haber, ekipten uzi’nin ve Tepki’nin Instagram hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile ortaya çıktı. Uzi, paylaştığı fotoğrafta ekibin diğer üyeleri ile poz verirken, fotoğrafa #FreeTepki etiketini ekledi.

Ardından Tepki kendi hesabı üzerinden karakolun içerisinde 2 fotoğraf paylaştı. Fotoğrafın ilkinde karakolda sabahlamaca yazarken, diğerinde ise demir parmaklıkların yanında “Akon’un da dediği gibi, #lockedup” yazdı.

Haberin Instagram’daki sayfalar üzerinde paylaşılmasının ardından Tepki, Include Culture sayfasının paylaşımının yorumlarında bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Tepki, gözlatına alınmasının sebebini 2015’teki bir reklam şarkısı yüzünden olduğunu belirtti. Sabaha kadar karakolda olduğunu, ardından Bakırköy Adliyesine götürüldüğünü ve Çağlayan Adliyesinde gerçekleşecek duruşmasına götürülmek için beklediği söyledi.

Tepki’nin Gözaltına Alınması Hakkındaki Açıklaması

“Konu 2015teki bir reklam şarkısı dün gece kartaltepe bakırköy karakolunda sabahladık şimdide çağlayan adliyesine sevk edilmek üzere bakırköy adliyesi nezarathane sinde bekliyorum karakoldan çıkarken telefonumu aldım sanırım öğleden sonra davam var :)”

[Haber Güncellemesi: 27.12.2018 17:34]

Yaklaşık 40 dakika önce bir Instagram canlı yayını yapan Tepki, dinleyicilerini sevindiren haberi paylaştı. Çağlayan Adalet Sarayı’ndaki duruşmasından çıkan sanatçı, süren dava boyunca tutuksuz yargılanma kararına kavuştu. Davanın bir sonraki duruşması ise 21 Ocak 2019’a ertelendi.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!