Türkçe Rap

Tepki, Sagopa Kajmer açıklamaları ile gündem oldu

Tepki, Sagopa Kajmer açıklamaları ile gündem oldu
Tepki, Sagopa Kajmer açıklamaları ile gündem oldu

Geçtiğimiz günlerde Exxen platformunda yayınlanan ve Orkun Işıtmak’ın sunduğu Kirli Çamaşırlar isimli formata katılan Tepki, “Ceza mı Sagopa mı” sorusuna verdiği cevap ve Sagopa Kajmer’in ona verdiği cevap ile 30 Ocak Cumartesi gününün en çok konuşulan olaylarından biri haline geldi.

Orkun Işıtmak’ın yönelttiği “Ceza mı Sagopa mı” sorusuna Tepki’nin “Ceza ya. Düeti de o yüzden yaptık zaten. Ceza mı Sagopa mı sorusunun cevabı aynıydı bende, hep Cezaydı.” şeklinde cevap vermesi ve devamında gelen “Sagopa yerine neden Ceza” sorusuna “Ben Hip Hop’çuyum, Hip Hop seviyorum. Ceza Hip hop bir adam Sagopa Hip hop bir adam değil. Tek sebep bu.” şeklinde verdiği cevap, Türkçe Rap sayfalarının paylaşımı ile yüzbinlerce kişi tarafından izlendi.

30 Ocak Cumartesi’nin ilk saatlerinde ise Sagopa Kajmer, Twitter hesabı üzerinden oldukça sert bir mesaj paylaştı. 42 yaşındaki sanatçı mesajında “Lan menekşe! Bağcılar şamanı, varoş görmemişlerinin en amerikancığı! Senin Sago ya “Hiphop Değil” demen için önce ;en az 25 hitin olmalı, sonra 32 yıl hiphop dinlemelisin yangın kelle. Bu ,uzaktan tepkim gocuk çocuk.” sözlerine yer verdi.

Tepki: “Bu kadar stres olmana, gerilmene gerek yoktu”

Bu açıklamanın üzerine Tepki ise Instagram hesabı üzerinden bir dizi açıklamada bulundu. Konu hakkında sekizden fazla Hikaye atan sanatçı “Şimdi röportajın önemli bir kısmını yarın yayınlayacağım. Orada izlersiniz orada şundan bahsediyorum, Sago çok özel bir şey yapıyor çünkü kendine ait bir janra, kendine ait bir kitle ve kendine ait bir müzik tarzı yarattı. Bu her müzisyene her zaman nasip olmaz çünkü kendi bir şey üretmiş oldu ve bu anlamda çok saygı duyuyorum. Ama ben Hip Hop yörüngesinde bir adamım ve daha Hip Hop konseptinde şeyler seviyorum. Bu yüzden Sago mu Ceza mı sorusuna yıllardır daha Hip Hop durduğu için Ceza diyorum. Bence Sago, Ceza kadar Hip hop değil dedim. Hala da aynı şeyin arkasındayım.” sözleri ile Kirli Çamaşırlar programındaki sözlerine açıklık getirdi.

Paylaşılan hikayelerin devamında ise Tepki, Sagopa Kajmer’in attığı Tweet’e “Ama işte o Tweet’in ayrı. Sen bana Amerikancık diyemezsin. Sana ne küfür ettim, ne hakaret ettim. Bu kadar stres olmana, gerilmene bu kadar ayıp bir Tweet atmana hiç gerek yoktu. Bu kadar ortak tanıdığımız var bana ulaşman çok zor değildi. Artık bu tanrı egonuzdan kurtulun ya gerçekten. Çok enteresan duruyor yani. Yıllardır bu kültürdeki herkesi her şeyi duymazdan geldiniz şimdi sesimiz size ulaşıyor diye bu kadar stres olmanıza gerek yok yine duymazdan gelin geçin işte.” şeklinde cevap verdi.

İki tanınmış ismin arasında geçen tartışmayı hayranların sosyal medya üzerinden tartışması takip ediyor.

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap