Tepki ve Joker Arasındaki Olay Alevlendi

Geçtiğimiz günlerde Rap müziği bıraktığını söyleyen fakat 2 ay sonra geri dönen Joker, geri dönüş parçasında Burry Soprano’nun Mary Jane şarkısının altyapısına benzer bir şekilde bir Diss parçası hazırlamıştı. Ardından yaklaşık 3 gün sonra ise yani bugün, Joker Fark Etmez şarkısı ile Ben Fero ve MOB ekibi gibi isimlere Diss attı.

Fark Etmez şarkısı yayınlanmadan önce ise Tepki Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yaparak tek seferliğine bir Diss parçası yapacaklarını söyledi ve ardından Motive’nin stüdyodaki halini bir video olarak paylaştı.

“Amca oğlu 7 sülaleme küfür etti”

Yaklaşık 40 dakika önce ise Tepki, Instagram hesabı üzerinden 4 hikaye paylaştı. Tepki’nin iddiasına göre Joker’in amca oğlu onu arayıp yedi sülalesine küfür etti. Hikayelerin devamında Tepki Joker’e ağır ithamlarda bulundu. O hikayelere yazının sonunda ulaşabilirsiniz.

Bu olayların ardından ise dinleyiciler oldukça heyecanlandı. Umarız bu olaylar sanatçıların kalemi ile kendi aralarında çözülür.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=QBg2yBi2Cvk

[Güncelleme: 04.4.2019]

Tepki’nin attığı hikayelerin ardından bir süre sonra Joker, Instagram hesabından 3 farklı hikaye paylaştı. Sanatçı bu hikayelerde Tepki ile aralarında geçen olayları kendi açısından anlattı. Açıklamanın tam halini aşağıda bulabilirsiniz.

Joker’in Açıklamaları;

1-Beni sabah değil öğleden sonra 16:16’da aramışsın ve ilk ekran görüntüsünde belli olduğu üzere 1 dakika içinde 2 cevapsız çağrın var. Yani öyle Mete benim telefonlarımı defalarca arıyorum açamıyor korkuyor durumu söz konusu değil.

2-Bu çağrıları duymadığımdan dolayı doğal olarak aramana cevap veremedim. Ayrıca numaran bende kayıtlı değil.

3- Ardından yolladığın mesajlara 2. Ekran görüntüsündeki cevabı gönderdim.

4-Gelgelelim bu saate kadar sana verdiğim adresteydim. Yani 16:17’de yola çıkacağını söyleydiğin mesajın üzerinden 8 saat geçmesine rağmen Eskişehir’e gelemedin daha doğrusu geliyorum deyip gelmedin.

5-Durum böyleyken sosyal medya üzerinden, attığınız mesajlarla, ses kayıtlarıyla vs. beni tehdit etmeye ve hakaretlerinize devam ettiniz.

6-48 saati aşkın bir süredir sağdan soldan yolladığınız tehdit telefonları ve hakaret mesajlarına ses çıkarmamama rağmen, bunu sosyal medyada reklam malzemesi haline getirmeniz üzerine durumu instagram’dan öğrenen kuzenimin numaranı istediği doğrudur. Tehdit altındaki bir insanın yakınlarının da sakin kalması ne kadar beklenebilir, tartışılır.

7-Bu mevzuyu takip eden saatlerde sosyal medyada yayınladığın videolar yetmez gibi ekran görüntüsünü paylaştığım 48 saniyelik konuşmada da bana ağzına geleni söyledin ve yine sükunetimi muhafaza ederek seni aynı adreste beklemeye devam ettim.

8-Eksik ya da fazla doğru ya da yanlış tartışılır her zaman müziğimle savaşmayı, bana yanlış gelen ideolojilerin karşısında kafiyelerimle durmayı tercih ettim. Senin gibi her fırsatta hip hop olduğunu dile getiren birinden de olayı bu raddeye getirmek yerine aynı davranışı beklerdim.

9-Lakin görüyorum ki sen ekibindekileri harcamaktan çekinmeyen bi insansın. Zira konuyla hiç ilgisi olmayan birini bana karşı kullanarak günü kurtarmanın peşindesin.

10-Sizler için çok değil benim için çok uzun ve zor geçen 15 Kasım’dan bugüne kadarki sürede bana yaşattığın sosyal linç ve etkileriyle mücadele ettim. Bil ki bunu tekrar başaramayacaksın başaramayacaksınız. 0 telefonu eline her alıp mağdur edebiyatı yapmak için çeneni açtığında haklı olduğum gerçeği altında ezileceksin.

11-Bu açıklama dosta düşmana son açıklamadır. Bundan sonra anladınız anladınız anlamadınız siz bilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!