Türkçe Rap

Tidal Türkiye’deki durumu hakkında açıklama yaptı

Tidal Türkiye'deki durumu hakkında açıklama yaptı

İlk olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından yayınlanan ihtar ile gündemimize gelen Tidal, ülkemizde yayın yapması için gerekli olan lisansı almadığı için 27 kasım Cuma günü engellenmişti.

Engellendikten kısa süre sonra ise Cen Durlu, Tidal ile Twitter üzerinden iletişime geçmiş ve Tidal’ın ülkemizde lisans alma ile ilgili çalışmalarını başlattığını öğrenmiştik.

İlginizi Çekebilir: Cem Adrian Rap müzik açıklaması ile gündeme geldi

11 Aralık gününün öğle saatlerinde ise Tidal Türkiye’deki kullanıcılarına kendilerini son durum hakkında bilgilendirecek bir e-posta gönderdi.

Gönderilen e-postada şirket getirilen özel lisanstan dolayı hizmet veremediklerini söylerken, bu lisansları almak için çalıştıklarını belirtti. Açıklamanın devamında ise bu sorundan etkilenen kullanıcıların hesaplarına 30 gün ücretsiz kullanım hakkı eklendiği belirtildi.

RTÜK yaptığı açıklamada eğer yayın platformunun başvuru yapması halinde yayınlarına devam edebileceği belirtilmişti.

Tidal Türkiye'deki durumu hakkında açıklama yaptı

Lütfen sizin için hazırladığımız bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.

Tüm bunlara ek olarak bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap