Tupac’ın Hapishane Kimliği Satışa Çıkıyor

Hip Hop kültürünün efsanevi isimlerinden Tupac Amaru Shakur’un 1995 yılında hapishaneye girdiğinde çıkartılan kimlik, açık arttırma ile satışa sunuluyor. 13 Eylül 1996’da vurularak hayatını kaybeden sanatçı, şartlı tahliye kurallarına uymadığı nedeni ile 14 Şubat 1995’te hapse girdi.

Geçtiğimiz günlerde ise Heritage Auctions isimli 1976’da kurulan bir müzayede evi, Pac’ın 1995 yılında kaldığı hapishaneden kalma bu kimliği açık artırma usulü ile satışa çıkartacaklarını duyurdular.

Kimlik için açılan sayfaya göre hapishane kimlik kartı 20-21 Temmuz tarihlerinde açık artırmaya çıkacak. Açık artırmada yapılan teklifler 2000 dolardan başlayacak. Kimliğin üzerinde Tupac’ın el ile attığı imzası da bulunmakta.

Hapishanede Üretmeye Devam Etti

Sembolik hale gelmiş sanatçı hapiste geçirdiği günlerde de üretmeye devam etti. Parmaklıklar ardında iken Tupac, 13 Mart 1995’te üçüncü stüdyo albümü Me Against The World’ü yayınladı.

Böylece bu albüm Billboard 200 listelerine 1 numaradan giriş yaptı ve sanatçıya kendisi hapisteyken albümü 1 numara olan ilk sanatçı unvanını kazandırdı.

Lütfen bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye erişmemize yardımcı olabilirsiniz.

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!