Yeni Çıkanlar

Türkçe Rap’de Geçtiğimiz Ay Ne Oldu? – Ocak 2019

Özgür Hip Hop’tan herkese merhaba! Aylık olarak hazırladığımız yazı serilerine yeni bir tanesini ekliyoruz. Türkçe Rap’de Geçtiğimiz Ay Ne Oldu? isimli yeni serimizde bir önceki ay neler olduğunu kısa ve öz olarak hem video halinde hem de yazılı halde sizlere sunacağız. Şimdi hızlıca ilk bölümümüze geçiş yapalım.

Yeni Albümler;

Tepki – Output Nr.1

Sayedar & Önder Şahin – Manifesto

Yeni Tekliler;

SvA – Kara Şövalye

Sayedar – Söz Ver

Lider – Çıkmaz

Kezzo – Ritmi Duyduğum An

Kubilay Karça ft Şehinşah – Kıskanç

Nosta & Xir – 10X (Klip)

İstanbul Trip – Kural Ne Bilmiyorum

Massaka – Syndikat

Allame – Işıklar

Erci E. – Zamansız

Yeis Sensura – Hayal Kurmam Zor

Eno x Anıl Piyancı – Mercedes Remix

Genel Haberler;

Killa Hakan Yılbaşı Kutlaması ile Tepki Topladı

Uzun yıllardır kuru sıkı silahı ile camdan ateş ederek takipçilerine mutlu yıllar mesajı paylaşan Killa Hakan, bu yıl yazılı ve görsel basından tepki topladı.

Joker’in Yeni Klibi “Rap Hala Benimle” Çıktı

Rap müziği bıraktığını açıklayan Joker, 2018’in yazında çıkan Element albümünden “Rap Hala Benimle” parçasının klibini yayınladı.

Aleyna Tilki, Ayben Yol Ver’i Seslendirdi

Son yılların pop müzik sanatçılarından olan Aleyna Tilki, ilk olarak bir stüdyo videosu paylaşıp bu Cover’ın sinyallerini verdi ve daha sonra konserlerinde Ayben – Yol Ver parçasını seslendirdi.

Ezhel’e Üçüncü Dava Açıldı

Daha önce hakkında 2 farklı dava açılan Ezhel, yeni bir dava ile karşı karşıya geldi. Henüz detayları bilinmeyen dava, ana akım medyada da kendine yer buldu.

Virgin Radio Türkiye, Türkçe Rap Çalmaya Başladı

İngiltere menşeli radyo kanalı Virgin Radio Türkiye, önemli bir karar alarak artık Türkçe Rap parçalarını çalmaya başladı.

Server Uraz ve Ceg Hapis Cezası Aldı

Epidemik Yapım etiketi ile çıkan Bu Gece parçası yüzünden açılan davada Server Uraz ve Ceg hakkında 4 yıl 10 ay hapis cezası istendi.

MOB Shop Açıldı

Geçtiğimiz yıl kurulan ve adlarında çokca söz ettiren MOB Entertainment ekibinin ürünlerinin satılacağı MOB Shop açıldı ve fiyatlar dolayısıyla tepki topladı.

Eminem’in Yeni VR Belgeseli Geliyor

Geçtiğimiz yıl Killshot albümü ile gündeme bomba gibi düşen Eminem, yeni bir belgesel ile geliyor. Marshall From Detroit isimli belgesel sanal gerçeklik(VR) özelliği ile dikkat çekiyor.

Ezhel Spotify’da 1 Milyon Takipçiye Ulaştı

Son yılların en çok dinlenen isimlerinden olan Ezhel, Spotify üzerinde 1 milyon takipçi,ye ulaştı. Sanatçı aylık olarak 1.244.000 dinlenme sayısına sahip.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir