TV8 Türkçe Rap yarışması “Türkiye Rapçisini Arıyor” başvuruları başladı

Özellikle 2017 yılında Ezhel’in Müptezhel albümü ile başlayan Türkçe Rap müziğin ana akıma yükselişi günümüzde hala devam ediyor. Ana akım medyanın da sık sık radarına giren bu müzik türü hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Özellikle yapımcılığını yaptığı yarışma programları ile tanınan Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de Türkiye Rapçisini Arıyor adı altında yeni bir Türkçe Rap yarışması başlıyor.

Henüz duyurusu tam olarak yapılmamış yarışma programı için başvurular başladı. tv8basvuru.com üzerinden başvuruların kabul edildiği yarışmanın başvuru alımını açtığını belirten duyurular TV8 ekranlarından da yapılmaya başlandı.

İlginizi Çekebilir: Kardiyak – Fybertest teklisi Poll Production etiketi ile yayında!

Henüz yarışma formatının ve jürilerin belli olmadığı yarışmanın başvuruları Covid-19 nedeniyle sadece videolu bir şekilde çevrimiçi olarak yapılıyor.

Yarışmaya başvuru sürecinde adaylardan kişisel bilgileri, sahne tecrubesi olup olmadığı, yayınladığı albüm ve tekliler, icra ettiği rap türü, Freestyle yapıp yapmadığı ve daha birçok bilgi istenmekte.

Türkiye Rapçisini Arıyor jüriliği için Ceza iddiası

Türkiye Rapçisini Arıyor yarışması için başvuru duyurularının yapılmasından kısa süre önce gerçekleşen Acun Ilıcalı ile Ceza buluşması herkesin akıllarına Ceza’nın bu yarışmada jüri olarak yer alacağını getirdi. Henüz iki taraf da bir açıklama yapmasa da, dinleyiciler yarışmanın jürisinde yer alacak isimleri şimdiden tartışmaya başladılar bile.

Eğer siz de bu Türkçe rap yarışmasına başvurmayı düşünüyorsanız buraya tıklayarak TV8 kanalının başvuru web sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca paylaşılan duyuru videosunu yazımızın sonundaki Instagram eklentisi ile izleyebilirsiniz.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu ya da olumsuz, herhangi bir düşüncenizi yazımızın sonunda yer alan yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak daha fazla okuyucuya ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

3 thoughts on “TV8 Türkçe Rap yarışması “Türkiye Rapçisini Arıyor” başvuruları başladı

 • Avatar
  24 Eylül 2020 tarihinde, saat 15:28
  Permalink

  aaaaaaaa hadi bakalım çok heycanlı

  Yanıtla
 • Avatar
  24 Eylül 2020 tarihinde, saat 23:19
  Permalink

  2017 de ezhel in albümüyle yükselişe başlayan derken ? Bu haberi yazan 2010 lu falan galiba

  Yanıtla
 • Avatar
  27 Eylül 2020 tarihinde, saat 21:34
  Permalink

  Rapcı olmak istiyorum ama ne reye gitmek lazım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!