PodcastTürkçe Rap

Üst Kat Podcast ikinci sezonu ile geri döndü

Üst Kat Podcast ikinci sezonu ile geri döndü

Özgür Hip Hop çatısı altında sizler ile bir araya gelen Üst Kat Podcast programından herkese merhaba! Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında başladığımız bu programda bir yılı devirdik. Korona virüs pandemisi nedeniyle ara verdiğimiz yaklaşık 4 aylık dönemin ardından Üst kat Podcast’in ikinci sezonu ile karşınızdayız.

Bizi ilk defa dinleyenler için kısa bir açıklama yapmamızın faydası var, Üst Kat Podcast programında yoğunluklu olarak Türkçe Rap dünyasında yaşanan olaylar ve yeni çıkan şarkı ve albümler hakkında konuşuyoruz.

Üst Kat Podcast S2 B1 Yayın Akışı

 • Giriş 00:00
 • Neredeydik? Pandemi döneminde neler yaptık? Ne dinledik? En çok aklımızda kalan olay? 00:41
 • 2. Sezon dileklerimiz 07:30

Yeni Çıkanlar

 • Sefo – Ardından – 10:19

Son yılın popüler isimlerinden Sefo yeni teklisini yayınladı. Prodüktörlüğünü Aerro’nun yaptığı parçanın Mix ve Mastering işlemleri Buğra Kunt tarafından yapılmış.

 • Aspova Ft. Worry, Depar, Murgs – Eve Dönüyorum – 11:51

Aspova Masta Jam ekibinin üyeleri ile son zamanlarda pek fazla görmediğimiz bir tarzda işe imza attığı Eve Dönüyorum şarkısının altyapısı, Mix ve mastering işlemleri Aspova’nın kendi tarafından yapılmış.

 • Bedo – Yalan – 13:46

PMC oluşumunun popüler isimlerinden olan ve aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda korona virüs testinin pozitif olduğunu duyuran genç sanatçı Bedo, yeni teklisi Yalan’ı yayınladı. Prodükötrlüğü Efe Can’ın yaptığı parçanın Mix ve Mastering işlemleri Kupa A tarafından yapılmış.

 • Motive – Makaveli Albümü – 16:07

Motive dinleyicilerinin merakla beklediği albümü Makaveli’yi yayınladı. 8 şarkıdan oluşan albümdee hiçbir düet bulunmazken, şarkıların altyapıları Dincy, Glam, Segah, Uğur Öztürk, Vertigo ve VNDERS gibi prodüktörler tarafından yapılmış. Tüm şarkıların Mix işlemi ise MixedByG tarafından üstlenilmiş.

 • Hidra – C-137 Albümü – 18:24

Hidra’nın 9. stüdyo albümü. Parçaların prodüktörlüğünü Arda Gezer ve Ferzan üstlenirken Şehinşah, Eko Fresh ve Çiğ gibi isimler sanatçıya eşlik ediyor.

Genel Gündem

 • İstanbul’da konser ve festivaller yeniden yasaklandı. – 20:27

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son açıklama ile 14 Eylül’den itibaren İstanbul’da konser, gösteri ve festival gibi etkinliklere itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyeceği bildirildi.

 • Khontkar PLAA4 albümünün %80’ini tamamladı. 22:53

Yaklaşık iki yıl önce Puffin Like An Animal Mixtape serisinin üçüncüsü yayınlayan Khontkar, serinin dördüncü üyesi PLAA4 albümünün %80’ini bitirdiği duyurdu.

 • Allame’nin yeni albümü hazır. 24:34

9 Eylül Çarşamba günü Instagram hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Allame albümünün hazır olduğunu ve aynı zamanda kendisinin de yorgun olduğunu belirtti.

 • Ben Fero yeni EP’si Yabani’yi duyurdu. 25:17

Bir süredir müzikal anlamda sessiz olan popüler sanatçı Ben Fero, Instagram hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile birlikte Yabani ismini verdiği EP albümü yakın bir zamanda yayınlayacağını duyurdu. 5 şarkının yer alacağı albümde sadece Ezhel yer alacakken, parçaların prodüktörlüğünü Dj Artz, Bugy, divxrse.362, Oğuz Baydar ve Can Volkan gibi isimler yapacak.

 • Gazapizm Harbiye konseri ile Türkçe rap tarihine adını yazdırdı. 28:00

2 Eylül Çarşamba günü akşamı İstanbul’daki Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiği konser ile Gazapizm, Türkçe Rap müzik tarihine adını yazdırmış oldu. Sanatçı Harbiye’de ilk konser veren rapçi unvanını almış oldu.

 • Susamam projesi birinci yaşını doldurdu. 29:49

Şanışer’in pek çok popüler sanatçıyı bir araya getirip ülkemizin ve dünyanın sorunlarını dile getirdiği Susamam projesi birinci yaşına girdi. Şanışer projesinin birinci yaşı için “müziğin bir şeyler değiştirebileceğine artık daha az inanıyorum. Ama yapmaya devam edeceğim. Zira elimden gelen tek şey bu.” dedi.

 • Tepki yeni albümü Şehir Efsanesi’nin hazırlık sürecini bir belgesel ile kayda alacak. 30:53

Tepki tarafından yapılan açıklamaya göre Şehir Efsanesi isimli albümün hazırlık sürecini bir belgesel halinde izleyebileceğiz. YouTube üzerinden yayınlanacak belgeselin bir benzeri daha önce Travis Scott tarafından yapılmıştı. Scott’ın Look Mom I Can Fly isimli belgeselinde sanatçını Astroworld albümünün yapım süreci kayda alınmıştı.

Bizden Haberler

 • Özgür Hip Hop ikinci yaşına girdi. 32:07

2018 yılının Eylül ayında hayata geçirdiğimiz ozgurhiphop.com ikinci yaşına girdi. Tüm okurlarımıza, dinleyicilerimize ve takipçilerimize teşekkürler! Bu iki yıl içerisinde 2.7 milyondan daha fazla kişiye ulaşma fırsatı yakaladık. Önümüzdeki süreçte içeriklerimizin sayısını arttırarak devam edeceğiz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Podcast