Vio'nun ailesi MOB ve yeni Yanyol projesi hakkında açıklama yaptı
Vio'nun ailesi MOB ve yeni Yanyol projesi hakkında açıklama yaptı
Türkçe Rap

Vio’nun ailesi MOB ve yeni Yanyol projesi hakkında açıklama yaptı

Vio’nun doğduğu 14 Şubat tarihinde ve 12 Şubat tarihinde iki farklı projenin yayınlanacağı halihazırda biliniyordu. MOB Entertainment YouTube kanalı üzerinden 14 Şubat günü sürpriz bir şekilde “Vio – Yanyol (14.02.2000)” başlıklı bir video yayınlandı.

Vio’nun video kesitlerinden bir kolaj oluşturulan klipte sanatçının Yanyol şarkısının da bir kısmı kullanılmıştı. Video klibin yayınlandığı akşam, Vio’nun ebeveynleri Aysun ve Murat Şalcıoğlu ortak bir açıklamada bulundu.

Yaptıkları açıklamada sanatçının ailesi olarak yayınlanan bu proje hakkında bir bilgilerinin olmadığı, video klibin özensiz olduğu ve klipte kullanılan müziğin asıl şarkının demo versiyonu olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında Vio’nun Rolex isimli şarkısı ile aynı gün yayınlanan bu klibin dikkat dağıtabilecek olduğuna ve talihsiz bir hata olmadığına dikkat çekildi.

vionunannesi hesabı üzerinden yapılan açıklamada ayrıca şirketin yönetiminin değişmesinden bu yana Vio hakkında elle tutulabilir bir proje veya fikrin gelmediği belirtilirken, gelir dağıtımında yaşanan ciddi problemler hakkında da bahsedildi.

Ayrıca açıklamada sanatçının ailesi tarafından bir hukuki sürecin başlatıldığı da belirtildi. Açıklamanın eksiksiz halini aşağıda görebilirsiniz.

Vio'nun ailesi MOB ve yeni Yanyol projesi hakkında açıklama yaptı

Vio’nun ailesi Tepki ve Reynmen ile birlikte.

Vio’nun ebeveynleri tarafından yapılan açıklamanın tam hali

“Tüm “V” severlere…

14 Şubat “Vio” için en önemli tarihlerden biri ve her yıl bu tarihte onu yaşatmak için yapılan özenli her çalışmanın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Bu yıl Aşkını anmak için hazırlanan iki çalışma da bizleri bambaşka dünyalara götürdü ve içinde bulunan herkese teşekkürü borç biliriz. Ama bununla beraber maalesef sessiz kalamayacağımız bazı durumlar var ve artık bunları sizlerle paylaşmak zorundayız.

Bugün saat 18:00’de eski şirketinin YouTube kanalından yayınlanan “Vio – Yanyol” isimli videonun hem yayınlanacağından haberimiz olmadı, hem üzücü şekilde özensiz bulduk, hem şarkının orijinal versiyonu yerine demo ve Ceza’nın bulunmadığı bir versiyonu kullanıldı. Hem de bu denli özel görüntüler alelacele kaygılarla insanlarla paylaşıldı.

Aşkının yeni yolculuğunda 1 yıl önce yayınlanmış bir şarkı ile özellikle yeni klibi yayınlanırken dikkatleri dağıtabilecek bu hamleniz sadece talihsiz bir hata değildir.

Böyle bir niyetiniz olduysa sizden çok daha özenli, tertipli ve düzgün bir çalışma beklerdik. Bu görüntüler yıllardır ellerinizde ve Aşkın’a bu kadarını borçlusunuz.

Geçen yıl şirketinizin yönetimi değiştiğinden bu yana Tarafımıza Aşkınla ilgili elle tutulabilir tek bir fikir yada proje ulaşmadı.

Aşkının tüm platformlarda toplamda neredeyse 200.000.000 streame ulaşmış şarkılarıyla alakalı yürüttüğünüz finansal süreç sonrasında konuyu danışabileceğimiz bilirkişilerden aldığımız cevaplar, bizimle paylaştığınız gelirlerle örtüşmemektedir.

Tarafımıza sunulan muvaffakatnamelerdeki devir şartları avukatınız tarafından tarafımıza asla açıklanmadı. Yayınlamanıza izin verdiğimizi sandığımız her “Vio” eserini size devrettiğimizi, başlattığımız hukuki süreçte öğrendik. Bununla beraber bizden alamadığınız son muvaffakatnamelerden bu yana sizden herhangi bir ödeme almadık.

Aşkın için yapılan merchler yada konserlerden elde edilen hiçbir gelir tarafımıza bildirilmedi, yansıtılmadı. Hatta üzücüdür ki “Yanyol” albümünde çalışan bazı Engineer ve prodüktörlerin ödemelerinin gerçekleştirilmediğini duyduk.

Meslek birliğimiz MSG den aldığımız dökümlerde eserlerde Aşkına destek olup haklarını %1 de tutan sanatçılara karşılık şirketin neredeyse tüm eserlerde Edisyon tarafı olarak yaptığı yüksek kesintilere şahit olduk.

Başlattığımız hukuki süreç, çalışanlara yapılmayan ödemeler, bu süreçteki maddi mağduriyetler ve Aşkının yeni projelerinin finanse edilmesi ve yürütülmesinde Kerem hep yanımızda oldu.

Kısacası süreç her haliyle üzücü ama tespit davamız tamamlandığında Aşkının bugüne dek ne başardığını ve onunla ne kadarını paylaştığınızı hep beraber görmüş olucaz.

Kardeşlerinin, dostlarının yada abilerinin asla içinde bulunmadığı bu süreç sadece biz Yasal Vasileri ve Şirketle alakadır. Hiçbir sanatçıya mal edilmemelidir.

Sevgi ve Saygılarımızla… Aysun & Murat ŞALCIOĞLU”

İlginizi Çekebilir:

Free Beat indirme siteleri! Free Beat nasıl indirilir?

Hip Hop konulu film arayanlar için listeledik! En iyi Rap filmleri

Ne düşünüyorsunuz?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

More in:Türkçe Rap

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir