Türkçe Rap

Yılın En İyi Rap Sanatçısı Ödülü Ceza’nın Oldu

Yılın En İyi Rap Sanatçısı Ödülü Ceza'nın Oldu

15 Ocak 2020’de oylama sürecinin başladığını sizlere aktardığımız 46.Pantene Altın Kelebek Ödülleri, 5 Temmuz Pazar günü akşamı yapılan yayın ile birlikte sahiplerine verildi. Hürriyet ve Pantene işbirliği ile düzenlenen ödül töreninde Kanal D ekranlarından seyirciler ile paylaşıldı.

Onlarca farklı kategoride gösteri dünyasından isimler sevenleri ve jüri tarafından oylandı. Bu kategorilerin arasında bu yıl ilk defa Yılın En İyi Rap Sanatçısı kategorisinde ödül verilirken, En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı, En İyi DJ, En İyi Klip ve Yılın Şarkısı gibi birçok kategoride de ödül dağıtıldı.

Bu yıl ilk defa verilen Yılın En İyi Rap Sanatçısı ödülü usta sanatçı Ceza’ya verildi. Ceza ödülü almasının ardından Instagram hesabı olan @cezagram üzerinden sözlerini “bu yıldan itibaren #pantenealtınkelebek ödüllerine “en iyi rap sanatcısı” kategorisi de eklendi. bu ödül, çocukluğumdan beri varolması icin mücadele ettiğim rap müzik için de yeni bir başlangıç olacak. ayrıca bu müzige emek veren, beni destekleyen ve ödüle layık gören herkese tüm sevenlerime aileme ve ekibime sonsuz teşekkürler.. ve anne, baba… ruhunuz şadolsun” kaydetti.

Ödül gecesinin devamında En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüne Zeynep Bastık layık görülürken, En İyi DJ ödülünün kazananı Hey! Douglas namı diğer VEYasin oldu. Bütün müzik türlerinden video kliplerin yer aldığı ve Killa Hakan, Ceza, Ben Fero ve Ezhel’in Fight Kulüp parçası ve Şanışer’in Susamam projesinin de yarıştığı En İyi Klip kategorisinde ödül, Mabel Matiz- Mendilimde Kırmızım Var şarkısının oldu.

İlginizi Çekebilir: Kanye West ABD Başkanlığı’na Aday Oldu

Yılın Şarkısı kategorisinde ise Anıl Piyancı Ft. Zeynep Bastık – Bırakman Doğru mu?, Ben Fero’nun Biladerim İçin ve Demet Akalın şarkısı, Ezhel Felaket, Mero Olabilir ve Norm Ender’in Mekanın Sahibi şarkısı adaylar arasında yer alırken, ödül Ela şarkısı ile Reynmen’in olduğu. Yaptığı ödül konuşmasında Reynmen prodüktör Can Volkan’a, söz yazarı Emrah Karakuyu’ya ve Anıl Piyancı’ya da teşekkür etmeyi unutmadı.

Lütfen bu haber hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in:Türkçe Rap