Zeo Jaweed Kimdir?

ozgurhiphop.com’da yayınladığımız kimdir serimizde bu sefer Zeo Jaweed kimdir diyoruz. Bu yazıda sanatçının Spotify hesabındaki biyografisini sizlere aktarırken, kaç yaşında, gerçek adı, nereli ve şarkıları gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Asıl adı Tolga Cavit Güler olan Zeo Jaweed, 1989 yılında doğdu. 2005 yılı itibarıyla rap müziğe Zeus ismi ile başladı. Zeus ismi ile sayısız organizasyonda yer aldı. Birçok önemli isimle çalışmalar yaptı ve pek çok önemli ismi, gerek prodüksiyon anlamında gerekse şarkı vererek destekledi.

İlginizi Çekebilir: makromusic for Spotify Kurucu Ortağı Ataberk Özaydın Röportajı

Biri ortak olmak üzere; 6 albüm çalışması yaptı. Katıldığı bir şarkı yarışmasında büyük başarı elde eden sanatçı, yarışma öncesinde kullandığı Zeus mahlasını yarışmadan sonra Zeo Jaweed olarak değiştirdi. Çalışmalarına kendi stüdyosunda devam eden Jaweed, 2016 yılında “Kural Tanımam” isimli teklisini ve hemen ardından 10 şarkılık “Zeoloji” albümünü yayımladı.

Sanatçı, 2017 yılında bir filmin müziklerini yaptı ve “Nereden Nereye” isimli çalışmasını dinleyicileriyle buluşturdu. Jaweed, 2018 yılında “Es” isimli albümünü yayımladı.

Zeo Jaweed Kimdir? Zeo Jaweed Albümleri

  1. Zeoloji
  2. Es

Lütfen Zeo Jaweed Kimdir? yazısı hakkındaki olumlu veya olumsuz, herhangi bir düşüncenizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüz binlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bu yazıyı sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Teşekkürler!

Avatar

Yusufcan Aksu

2016 - 2020 yılları arasında oyun ve espor basınında yer alan Yusufcan, Özgür Hip Hop ile birlikte takipçisi olduğu Hip Hop kültürü hakkında içerikler üretmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir